Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Zemaj akuzon Vitinë: Shëndeti i qytetarëve mbrohet me vaksina, jo me parulla politike

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka hedhur akuza ndaj ministrit Arben Vitia, për vonesat e nënshkrimit të kontratës për sigurimin…

Zemaj: Nuk do të lejojmë që totalitarizmi të ngërthej popullin tonë liridashës

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka akuzuar rënd Qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti, duke thënë se sonte u mbrojt…

Zemaj i thotë Kurtit se nuk e ka hallin me e zgjedh presidentin, po emëron njerëz me aktakuza në kabinet

Deputeti i LDK-së Armend Zemaj, i është drejtuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, duke i thënë se nuk e ka…

Zemaj: Nuk kemi pranuar të marrim vaksina nga Vuçiqi e Kina

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, iu është përgjigjur kritikave të deputetëve të Kuvendit të Kosovës sa i përket vonesës së…

Ish-ministri Zemaj pranon konfirmimin për blerjen e vaksinës Pfizer-BioNTech

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se kompania Pfizer-BioNTech, i ka dërguar konfirmimin për blerjen e  vaksinave nga Pfizer-BioNTech.…

​Zemaj ia dorëzon detyrën Vitisë: Puna e madhe e bërë deri më sot, do të jetë më e lehtë të vazhdohet

Armend Zemaj zyrtarisht ia ka dorëzuar detyrën e Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitisë. Zemaj derisa ka njoftuar se i ka…

Zemaj falënderon Shqipërinë për vaksinat dhe kritikon institucionet ndërkombëtare

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka deklaruar se në kohën kur institucionet e ndryshme ndërkombëtare, të cilat gjatë…

Komiteti nuk vendos për shkollat, nga Qeveria kërkohet rritje të kapaciteteve spitalore

Komiteti anti-COVID nuk vendosi në takimin e sotëm në lidhje me masat e reja apo mbylljen e shkollave, ashtu siç…

Zemaj për vaksinat: Ka vështirësi në furnizim

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj është pyetur nga Nora Hasani të Odës Ekonomike gjermane se kur do të…

Situata e rënduar me COVID-19, Zemaj: Me homologun izraelit biseduam për vaksinat antiCOVID

Gjatë së mërkurës është mbajtur një takim virtual mes ministrit të Shëndetësisë së Izraelit, Yuli Edelstein dhe ministrit në detyrë…
error: