Komisioni për Shëndetësi votoi Projektligjin për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka votuar në parim Projektligjin për parandalimin dhe kontrollin e sëmundjeve ngjitëse.  Deputeti i…

Zemaj për tentim atentatin: Gjithçka është në dorën e organeve të rendit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj ka konfirmuar tentim atentatin ndaj tij dhe bashkëpartiakëve. Ai tha se gjithçka…

Zemaj për planifikimin e atentatit ndaj tij: S’kam personale asgjë me askënd

Deputeti i LDK-së, ka zbuluar detaje lidhur me planifikimin e atentatit ndaj tij, dhe zyrtarëve të tjerë të këtij subjekti…

​ShSKUK nuk u ofron shërim, rreth 1 mijë pacientë kërkojnë trajtim shëndetësor jashtë vendit

Edhe në vitin 2022 rreth 1 mijë pacientë kosovarë nuk gjetën shërim në institucionet publike shëndetësore në Kosovë, prandaj u…

Shëndetësia në regres, pacientët me sytë nga privati

Mungesat e shumta në furnizime, qoftë me barna esenciale, qoftë me material shpenzues, pritjet e gjata të pacientëve për të…

Zemaj: Zoti i ruajt mjekët e infermierët e mbetur në vend si dhe pacientët që kanë nevojë për shërim

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kritikuar rikthimin e Armend Vitisë në pozitën e ministrit të Shëndetësisë. Zemaj në një…

LDK: Drejtësi dhe përgjegjësi për krimin ndaj foshnjës në Spitalin e Pejës, krim që u fsheh nga pushteti

Lidhja Demokratike e Kosovë (LDK), ka kërkuar dënimin dhe shkarkimin e të gjithë personave të përfshirë në rastin e foshnjës…

Opozita kërkon dorëheqje të udhëheqëve të disa dikastereve pas rastit të vrasjes së 35 vjeçares

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj ka kërkuar dorëheqje morale nga ushtruesit e detyrës së udhëheqësve të dikastereve të shëndetësisë pas…

LDK: Me uljen e pagave, Qeveria goditi rëndë sistemin e drejtësisë

Koordinatori i Departamentit për Rend dhe Ligj në Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK), Shkëmb Manaj, tha se me vendimin për…

Zemaj: Kthimi dhe pranimi i marrëveshjes së njëjtë tregon paaftësinë e qeverisë përballë përgjegjësive shtetërore

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj ka thënë veprimet e fundit të qeverisë së Kosovës në procesin ne…