Deputeti Muja akuzon ish-drejtorin e KEK-ut se bleu banesë 91 m2 për vetëm 7292 euro, e mohon Gjukaj

Ish-drejtori i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK) Arben Gjukaj gjatë dëshmisë së tij në Komisionin hetimor për energji, është akuzuar…

Ish ministrja e Energjisë: Nuk kam pas fare kompetencë në blerjen e energjisë

Ish ministrja e Ekonomisë dhe Minierave për periudhën 2008-2011, Justina Pula-Shiroka ka deklaruar se gjatë udhëheqjes së saj nuk ka…

Sfidues për qeverinë mbetet kthimi i 10 për qind të mjeteve të tërhequra në Trust më 2020

Sfidues po konsiderohet të jetë për Qeverinë fillimi i rimburësimit për 10 për qind të mjeteve të tërhequra nga qytetarët…

Përplasje e ashpër për Trepçën, Muja – Shalës: Trepçën e ke shkatërruar ti

Lidhur me furnizimin me energji në minierën e Trepçës dhe rënies së performancës së kësaj ndërmarrje publike, ka pasur një…

Hoti paralajmëron qeverinë se Buxheti 2023 do të jetë në shpërputhje me KASH-in

Ish-kryeministri Avdullah Hoti ka kritikuar Qeverinë e Kosovë për mënyrën e shpenzimeve buxhetore dhe ka paralajmëruar atë se Buxheti i…

Shtyhet shqyrtimi i raportit të shpenzimeve të Kuvendit për 6-mujorin e parë të këtij viti

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere nuk ka shqyrtuar sot raportin e shpenzimeve të Kuvendit për gjashtëmujorin e parë të…

Muja për grevën në arsim: Fëmijët janë bërë pre e negociatave për 50, 80 dhe 100 euro

Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Armend Muja, duke potencuar pakon e fundit të qeverisë për përballje me inflacionin, ka thënë se…

​Mehmeti mungon për arsye shëndetësore, shtyhet shqyrtimi i raportit vjetor të BQK-së

Mehmeti mungon për arsye shëndetësore, shtyhet shqyrtimi i raportit vjetor të BQK-së Mbledhjen e Komisionit për Buxhet, Punë dhe Transfere…

Balje: Nuk do ta prishi koalicionin me LVV-në për shkak të Armend Mujës

Deputetja e CDU-së, Duda Balje ka thënë se nuk ka indikacione për rënien e Qeverisë Kurti 2, pasi nuk është…

​Propozimi i deputetit Muja bëhet “mollë sherri” në Komisionin hetimor për energjinë

Mes tensioneve dhe debateve ndërmjet pozitës dhe opozitës, po zhvillohet mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar në lidhje me procesin e…