Nënshkruhet deklaratë për bashkëzbarkimin e FSK-së me ushtrinë britanike në misione ushtarake

Është nënshkruar deklarata e përbashkët ndërmjet Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar për bashkë-zbarkime të forcave të dy vendeve në misione…

Mehaj: Tjetër arritje për FSK-në

Qendra Ndërkombëtare e Trajnimit në Kërkim-Shpëtim e FSK-së prezantohet nga Rrjeti i Njohurive për Mbrojtjen Civile të Bashkimit Evropian, ka…

Mehaj: FSK po rritë kapacitetet e saj

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka theksuar përkushtimin e Kosovës për t’u koordinuar me aleatët rreth sfidave të paqes dhe…

Mehaj: Forca e Sigurisë së Kosovës është duke e rritur profesionalizmin

Në konferencën “FSK dhe Partnerët”, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj tha se Forca e Sigurisë së Kosovës është duke e…

Mehaj-Bowman diskutuan mbi thellimin e bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes Kosovë-Kanada

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka pritur sot në takim ambasadorin jo-rezident të Kanadasë në Kosovë, Alan Bowman, me të…

Mehaj: Kontributi i Turqisë është shumë i rëndësishëm për zhvillimin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka pritur sot në takim ambasadorin e Turqisë në Prishtinë Çagri Sakar, të cilin e…

Mehaj: Miratimi i Ligjit për policinë ushtarake të FSK-së, një hap drejt synimit tonë për anëtarësim në NATO

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka falënderuar deputetët që i kanë dhënë mbështetje miratimit dhe hyrjes në fuqi të Ligjit…

Mehaj-Nissinen diskutojnë mbi shkëmbimin e përvojave ushtarake Kosovë-Finlandë

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka pritur sot në takim ambasadorin e Finlandës në Prishtinë, Matti Nissinen me të cilin…

23 vjet nga formimi i TMK-së, Mehaj: NATO, destinacioni ynë i ardhshëm

Me rastin e 23-vjetorit të formimit të Trupave Mbrojtëse të Kosovës, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj ka thënë se Kosova…

Mehaj takohet me ambasadorin Westerlund: Kosova aspiron të jetë pjesë e NATO-s

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, gjatë një takimi me ambasadorin e Suedisë në Prishtinë Jonas Westerlund ka deklaruar se Kosova…