Vazhdojnë gjuatjet me armë zjarri

Në fshatin Prelez i Muhaxherëve të Ferizajt mbrëmë ka pasur gjuajtje me armë. Policët menjëherë i kanë marrë veprimet e…

Të shtëna me armë në një aheng në Gjilan, arrestohet 63 vjeçari

Policia e Kosovës në Gjilan ka njoftuar se dje ka pranuar një informatë në rrugën e Prishtinës janë dëgjuar të…

Arrestime për përdorim të paautorizuar të armës

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar, pasi që të njëjtit së bashku  me një të dyshuar tjetër, familjar,…

Një i plagosur me armë zjarri në Podujevë

Një person është plagosur si rezultat i shtënave me armë zjarri në rrugën “Zahir Pajaziti” në Podujevë. Zëdhënësi i Policisë…

BBC: Rusia duhet të përdorë artilerinë e vjetër pasi po i mbarojnë armët moderne

Rusia ka mungesë të armëve moderne dhe duhet të përdorë raketa të rënda kundër anijeve në sulmet tokësore kundër Ukrainës,…

Gazetari rus: Përdorimi i armëve bërthamore do të thotë fundi i njerëzimit

Gazetari rus dhe fituesi i çmimit Nobel të vitit të kaluar Dmitry Muratov dënoi propagandën e Moskës duke bërë thirrje…

Sulm me armë në Tel Aviv, së paku dy të vdekur

Të paktën dy persona kanë humbur jetën dhe tetë të tjerë janë plagosur, pas një sulmi të armatosur në qendër…

Arrestohet një 64-vjeçar për mbajtje të paautorizuar të armëve në Ferizaj

Sot rreth orës 15:00, policët e stacionit policor të Ferizajt nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj në rrugën “Mejdi…

Shkrirja e akullnajave zbulon armët 1700-vjeçare të gjuetarëve në Norvegji

Arkeologët akullnajorë në Norvegji kanë zbuluar armë dhe streha sekrete në një mal të largët ku gjuetarët e fshehtë prisnin…

Aksioni për fajde në Pejë, sekuestrohen armë, vetura e para kesh, ngrihen rreth 5 milionë euro

Armë, vetura e 45 mijë e 700 euro para kesh janë sekuestruar në aksionin e sotëm që u zhvilluar në…