Të shtëna me armë zjarri, në një shtëpi në “Ballaban” të Prishtinës kapen armë

Në një shtëpi në fshatin “Ballaban” në Prishtinë gjatë ditës së djeshme pasi ishin dëgjuar të shtëna me armë zjarri…

Sekuestrohen armë dhe municione, dy të arrestuar

Policia e rajonit të Prishtinës gjatë një kontrolli të një veture sot në hyrje të fshatit Shalë të Lipjanit, ka…

Përdoret eksploziv për grabitjen e bankës në Prishtinë, gjuajnë me armë rojën

Në orën 05:30 të mëngjesit të sotëm është grabitur një bankë në Rrugën “B” në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë së…

​Dy të ndaluar në dy bastisjet në Zveçan dhe Vushtrri ku u gjet sasi e madhe municioni

Prokuroria Themelore në Mitrovicë, ka ndaluar dy persona, në dy bastisjet e zhvilluara në Zveçan dhe Vushtrri, ku u gjet…

​Arrestohet 46 vjeçari në Mitrovicë, dyshohet që transportonte municion

Në veturën e një 46 vjeçari në Mitrovicë i janë gjetur 1200 fishekë të armës së gjuetisë, ku edhe i…

Policia parandalon një tentim vrasje në Shkodër

Policia e Shkodrës mbrëmë kanë parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit që do kishte pasoja të rënda për jetën, pasi…

​Grabitje me armë në një pompë derivateve në Prishtinë

Një grabitje me armë ka ndodhur në një pompë të derivateve në rrugën “Mon Balaj” në Prishtinë. Tre persona të…

Policia ndërhyri në një rast dhunë në familje por gjeti shumë armë

Policia e Kosovës ka arrestuar në Pejë një 46 vjeçar me inicialet L.M, pasi i njëjti ka sulmuar fizikisht bashkëshorten…

Grabitje me armë në një pompë të benzinës në Prishtinë

Një grabitje me armë ka ndodhur në një pikë derivatesh në lagjen Veternik në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës,…

Arrestohet një person në Bjeshkët e Deçanit

Një shtëpi druri në Bjeshkët e Deçanit është bastisur nga policia. Gjatë bastisjes policia ka konfiskuar një armë automatike AK…
error: