Arrestohen tre persona për të shtëna me armë zjarri në aheng familjar

Policia e Kosovës ka arrestuar sot tre persona pasi më 9 janar 2022 në Dremjak të Ferizajt, kanë shtënë me…

Të shtëna me armë zjarri në Skenderaj në ditën e zgjedhjeve, arrestohet 55-vjeçari

Një persona është arrestuar në Skenderaj, meqë kishte shtënë me armë zjarri në sheshin “Adem Jashari”. 55-vjeçari ka shtënë me…

Të shtëna me armë zjarri në afërsi të rrugës ”Haxhi Zeka” në Prishtinë

Sonte rreth orës 21:30 është raportuar për një gjuajtje me armë zjarri në afërsi të rrugës ”Haxhi Zeka” në Prishtinë. Lajmi…

Sekuestrohen dy armë zjarri në Prishtinë

Me qëllim parandalimin dhe zbulimin e veprave kriminale, sot nga zyrtarët e stacioneve policore Qendra dhe Jugu, dy lokacione të…

​Sekuestrohet një armë zjarri në Prishtinë, arrestohet një 21-vjeçar

Policia e Rajonit të Prishtinës sot ka arrestuar një shtetas kosovar pasi gjatë kontrollit në veturën e tij ka gjetur…

Të shtëna me armë zjarri afër QKUK-së

Të shtëna në drejtim të një personi, kanë ndodhur para pak orësh në rrugën “Arbnor e Astrit Dehari”, në Prishtinë,…

Sekuestrohen shumë armë në Suharekë, arrestohet një person

Një person është arrestuar në Suharekë, për shkak se gjatë bastisjes në shtëpinë e tij e cila është bërë me…

Një i arrestuar për të shtëna me armë zjarri

Policia e Kosovës, pas një punë intensive hetimore, sot ka identifikuar dy persona meshkuj kosovarë të moshës 17 dhe 18-vjeçar,…