Plagosje në Prishtinë

Një person ka raportuar se deri sa ishte duke lëvizur me veturën e tij, i dyshuari mashkull kosovar ka shtënë…

Hyri në zyrën e drejtorit të shkollës me armë, arrestohet

Një person është arrestuar në Viti, pasi me armë në brez ka hyrë në zyrën e drejtorit të shkollës. Njësiti…

Vetëplagoset me një armë gjuetie

Një person ka pranuar trajtim mjekësor në emergjencën e Ferizajt, pasi që i njëjti dyshohet se derisa ka qenë në…

Policia kontrollon veturat, gjen tri armë zjarri

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka gjetur dhe sekuestruar tri armë të zjarrit në tri lokacione të ndryshme, në…

Të shtëna me armë zjarri në Podujevë, sekuestrohet një armë

Derisa në Podujevë po mbahen zgjedhjet për kryetar të kësaj komunë, në rrugën “Skënder Beu”, rreth orës 14:30, ka pas…

Tentim vrasje në Isniq të Deçanit

Një person është arrestuar në Isniq të Deçanit, pasi i njëjti gjatë një konflikti të çastit me viktimën mashkull, ka…

Të shtëna me armë në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë

Sot rreth orës 13:00 ka pasur të shtëna në rrugën “Isa Kastrati” në kryeqytet. Nga këto të shtëna askush nuk…