Breshëri plumbash në Tiranë, vriten dy persona brenda veturës

Mbrëmjen e sotme në Tiranë një breshëri automatiku është lëshuar drejt një “Audi” të bardhë, ku kanë mbetur të vdekur…

Municione e armë u sekuestruan në shtëpinë e një 73-vjeçari në Vushtrri

Në shtëpinë e një 73-vjeçari në fshatin Gojbulë të Vushtrrisë, Policia e Kosovës ka sekuestruar armë dhe municion. Dy pushkë…

Shëtiste me kallashnikov nëpër Prishtinë, ndalohet 42 vjeçari (Foto)

Policia e Rajonit të Prishtinës, sot rreth orës 20:30, në rrugën “Xheladin Hana” në Prishtinë, për kontroll rutinore, kanë ndaluar…

​Arrestohet një i ri në Prizren

Sh.Q i lindur në 2002-tën është arrestuar me dyshimin e mbajtjes së armëve pa leje. Policia ka treguar se i…

Në fotografi me armë, policia ia bastis shtëpinë

Njësiti policor në telefonin e një personi ka gjetur fotografi ku i njëjti kishte dalë me armë. Rasti ka ndodhur…

31-vjeçari me foshnjën në krah qëllon me pistoletë gruan që i përplasi veturën

Një burrë në Ohajo plagosi me armë zjarri një grua ndërsa mbante në krahë një foshnje. Gjithçka ndodhi pas një…

Të shtëna me armë në Prishtinë, plagoset një person

Një person ka kërkuar ndihmë mjekësore në QKUK, pasi që ishte qëlluar në këmbë me armë zjarri nga dy persona…

Drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe qëllonte me armë zjarri në ajr, arrestohet

Një 31 vjeçar është arrestuar në Shijak të Durrësit, pasi drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe qëllonte me armë…

Vetplagoset me armë zjarri

Një person në rrethana të panjohura është vet-plagosur me armë zjarri. Rasti ka ndodhur dje pasdite në Prizren. Viktima ka…

Vajzë gjuan me armë në dasmë, policia heton rastin

Një vajzë ka shtënë me armë zjarri në një aheng familjar në Prishtinë. Rasti ka ndodhur dje pasdite, ku njësiti…