Vajza arrestohet në Vushtrri, i gjendet fishek në qantë

Një vajzë është arrestuar në Vushtrri, pasi që gjatë kontrollit në çantën e saj është gjetur dhe konfiskuar një fishek…

Trafikonte armë drejt Kosovës, arrestohet 34-vjeçari nga Tropoja

Policia e Shqipërisë ka arrestuar një 34 vjeçar banues në Shoshan të Tropojës, pasi tentonte të trafikonte armë zjarri drejt…

Rusia njofton testimin e raketave me rreze të gjatë

Presidenti rus Vladimir Putin planifikon t’i bashkohet një manovre për të kontrolluar arsenalin bërthamor të Rusisë, sipas një njoftimi. Raketat…

Arrestohet për dhunë në familje, sekuestrohen dy armë zjarri dhe municion

Një 70 vjeçar me inicialet G.N është arrestuar sot në mesditë në Graqanicë, i cili dyshohet për dhunë në familje…

Sekuestrohen armë dhe municion në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka gjetur dhe sekuestruar armë dhe sasi të ndryshme të municionit në një lokacion në Mitrovicë. Policia…

Postoi fotografi me armë, policia ia konfiskon

Stacioni policor në Ferizaj ka pranuar një informacion se një person me inicialet T.Sh në llogarinë e tij në “Facebook”…

Grabitje e armatosur në një pompë derivatesh

Një person derisa ishte duke punuar në vendin e punës-pompë derivatesh, ka hyrë një person i armatosur dhe duke kanosur…

Të shtëna me armë në Denver, vriten 3 persona, plagosen 4 të tjerë

Katër persona u vranë dhe tre të tjerë u plagosën, si pasojë e të shtënave me armë në zonën e…

Shëtiste me armë automatike në veturë, ndalohet nga Policia

Policia kufitare në Dragash, derisa sa ka qenë në patrullim kanë ndaluar një automjettë cilën e ngiste i dyshuari me…

Vjedhin armë dhe ari

Një person ka raportuar se person-a të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë shtëpisë së tij dhe nga aty…