​Arrestohet 27-vjeçari afër shkollës “Gjergj Fishta”, i gjenden drogë e armë

Zyrtarë policorë nga Njësia për Hetimin e Trafikimit me Narkotik-Prishtinë, pas pranimit të një informate se një i dyshuar merret…

Burgoset lojtari i Serie A, i kishte dhënë tifozit armë para se të hynte në stadium

Ish-lojtari i Atletico Madridit, tani lojtar te Sassuolo, Nicolas Schiappacasse ishte arrestuar në janar në shtetin e tij Uruguain, pasi…

Konfiskohen shumë armë në Prevallë, i dyshuari i shiste

Policia e Kosovës dje pasdite ka kontrolluar shtëpinë e një të dyshuari në Prevallë të Prizrenit, ku ka gjetur dhe…

Arrestohet për dhunë në familje, policia ia konfiskon edhe disa armë

Policia e Kosovës ka arrestuar në një person për veprat penale “ Dhunë në familje” dhe“ Mbajtje në pronësi, kontroll…

Mbretëria e Bashkuar do të dërgojë më shumë armë në Ukrainë

Sekretari i Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar, Ben Wallace ka njoftuar se do të dërgojnë më shumë armë në Ukrainë.…

Grabitje e armatosur në Istog, tre të arrestuar

Tre persona të maskuar dhe të armatosur kanë ndaluar veturën e cila ishte duke qarkulluar në fshatin Suhogerll- Istog dhe…

Iu gjetën armë dhe numër i madh fishekësh, arrestohet personi

Policia e Kosovës në Pejë ka arrestuar një person për posedim të  paautorizuar të armëve dhe përdorim të armës. Në…

Vajza arrestohet në Vushtrri, i gjendet fishek në qantë

Një vajzë është arrestuar në Vushtrri, pasi që gjatë kontrollit në çantën e saj është gjetur dhe konfiskuar një fishek…

Trafikonte armë drejt Kosovës, arrestohet 34-vjeçari nga Tropoja

Policia e Shqipërisë ka arrestuar një 34 vjeçar banues në Shoshan të Tropojës, pasi tentonte të trafikonte armë zjarri drejt…

Rusia njofton testimin e raketave me rreze të gjatë

Presidenti rus Vladimir Putin planifikon t’i bashkohet një manovre për të kontrolluar arsenalin bërthamor të Rusisë, sipas një njoftimi. Raketat…