Gjuajtje me armë si nëpër filma në Ferizaj

Një person ka raportuar se derisa ishte duke lëvizur me veturë, dyshohet se gjatë të rrugës duke tentuar të bëjë…

​Tre britanikë sulmohen me armë në Prishtinë, lëndohet njëri prej tyre

Tre persona me shtetësi britanike kanë raportuar se janë sulmuar me armë zjarri, ku si pasojë njëri nga ta ka…

Sekuestrohen tri armë dhe marihuanë në Prishtinë

Njësiti për Reagim të Shpejtë në Prishtinë, me qëllim parandalimin dhe zbulimin e veprave kriminale, po vazhdon kontrollet rutinë të…

Katër të arrestuar për vetëgjyqësi dhe armbajtës pa leje

Policia e Kosovës ka kryer sot në mëngjes një operacion bastisjeje në fshatin Dumnicë të komunës së Podujevës, me ç’rast…

​Serbia dërgoi armë në Rusi? Belgjika i suspendon licencën

Një kompani belge që prodhon makineri për prodhimin e municioneve u ndalua të martën të eksportonte në Serbi, pasi dyshohej…

Sekuestrohen armё dhe municion në Vitomiricё

Armë dhe municion janë sekuestruar mbrëmë në Pejë. Policia ka informuar se gjatë kontrollit, në shtëpinë e të dyshuarit në…

Arrestohen dy serbë në veri, iu gjetën armë, flamuj e emblema nacionaliste

Policia e Kosovës në veri të vendit ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘posedim të paautorizuar të…

Sekuestrohen armë dhe municione, arrestohen pesë persona në Prishtinë

Pesë persona janë arrestuar mbrëmë në Prishtinë, ndërsa janë sekuestruar armë dhe municione. Arrestimet kanë ndodhur pas bastisjeve në disa…

Sekuestrohen dy armë zjarri, arrestohen disa persona në rajonin e Prishtinës

Policia ka informuar sot se disa persona janë arrestuar në në rajonin e Prishtinës, derisa janë sekuestruar dy armë zjarri.…

Arrestohet një person dhe sekuestrohen armë e municion

Policia e Kosovës në Gjakovë ka arrestuar një person të dyshuar për posedim të armëve dhe municionit. Ndaj të dyshuarit…