Sekuestrohet një armë zjarri në Prishtinë

Policia e Rajonit të Prishtinës sot rreth orës 14:30, në lagjen Veternik, në Prishtinë, ka ndaluar një veturë të tipit…

24 vjet e gjysmë burg për 5 të akuzuar për shitje droge dhe posedim të paautorizuar të armëve

Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka dënuar me gjithsej 24 vjet e gjashtë muaj burg të akuzuarit T.S.,…

Arrestohet një 35-vjeçar në Ferizaj

Një 35-vjecar është arrestuar në rrugën magjistrale Ferizaj-Prishtinë. Në veturën e tij është gjetur një armë zjarri me 9 fishekë.…

19-vjeçarit në Skenderaj i sekuestrohet një armë

Një 19-vjeçari në Skenderaj i është sekuestruar një armë në Skenderaj. Polica  në rrugën “Bekim Berisha” në Skenderaj pasditen e…

Dy të arrestuar në Jabllanicë të Pejës për rrahje

Dy persona janë arrestuar në Jabllanicë të Pejës nën dyshimet për rrahje të një personi tjetër. Rasti sipas policisë së…

Të shtëna me armë të Prishtinë

Sonte në ora 18:15 është raportuar për gjuajtje me armë zjarri në rrugën “Vëllezërit Gërvalla” në Prishtinë. Lajmin e ka…

Mosmarrëveshje rreth linjës së minibusëve, 6 persona rrihen mes vete, të shtëna edhe me armë

Pas një mosmarrëveshjeje rreth linjës së qarkullimit te minibusëve, në Vushtrri janë rrahur mes veti 6 të dyshuar meshkuj kosovarë.…

​Sekuestrohet një armë në një aheng familjar në Mitrovicë

Pasditen e së mërkurës është pati të shtëna me armë zjarri në fshatin Koshtovë të Mitrovicë. Për çka policia ka…

Plagoset një person në Podujevë

Një person i gjinisë mashkullore është plagosur me armë zjarri në fshatin Penuh të Komunës së Podujevës. Dyshimet e para,…

Policia kufitare arreston një person për armëmbajtje pa leje

Policia Kufitare ka arrestuar një të dyshuar për “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armës (municionit)”. “Me…
error: