Aksion policor rreth shkollave në Ferizaj, konfiskohen thika e armë zjarri

Sektori Rajonal i Hetimeve në koordinim më Drejtorinë e Arsimit të komunës së Ferizajt, mbi bazën e informacioneve që ka…

Kirby: Putin po e përdor ushqimin si armë

Presidenti rus Vladimir Putin po e përdor ushqimin si armë duke bllokuar eksportet e grurit të Ukrainës, tha sot zëdhënësi…

Greenfield: SHBA do të dërgojë armë në Ukrainë vetëm për mbrojtje

Ambasadorja e SHBA-së në OKB, Linda Thomas-Greenfield ka përjashtuar mundësinë e dërgimit të armëve me rreze të gjata veprimi për…

Rritet numri i vrasjeve në Kosovë, armët ilegale shqetësim për shoqërinë

Ngjarja e së premtes në Ferizaj ka tronditur opinionin publik pasi 30-vjeçari, Qendrim Januzi ka vrarë me armë zjarri Gazmend…

Policia në rajonin e Mitrovicës sekuestron dy armë

Si rezultat i veprimeve të shpejta, njësitet policore në Mitrovicë dhe në Vushtrri, gjatë ditës së djeshme në dy raste…

Franca do të shtojë dërgesat e armëve në Ukrainë në “ditët e ardhshme”

Presidenti francez Emmanuel Macron i tha sot homologut të tij ukrainas se vendi i tij do të intensifikojë dërgesat e…

Ukraina: Na duhen armë të rënda nga Perëndimi për ta mposhtur Rusinë

Ukraina ka nevojë për armë të rënda nga Perëndimi dhe një embargo të vërtetë nafte ndaj Rusisë për ta mposhtur…

​Policia konfiskon armën me të cilën u vra 23-vjeçari në Klinë

Policia e Kosovës ka arritur të konfiskojë pistoletën me të cilën u vra para dy ditësh 23-vjeçari në fshatin Volljakë…

​Të shtëna me armë në Klinë, një i vdekur dhe një i plagosur

Një person ka vdekur dhe një tjetër është plagosur si pasojë e të shtënave me armë zjarri në rrugën Klinë-Gjakovë.…

Sullivan: SHBA do të furnizojë Ukrainën me armët që i nevojiten kundër Rusisë

Këshilltari amerikan për sigurinë kombëtare, Jake Sullivan, deklaroi sot se Shtetet e Bashkuara janë zotuar të furnizojnë Ukrainën me armët…