Aplikimi i Kosovës jashtë agjendës së KiE, Musliu-Shoshi: Rezultat i diplomacisë së fjetur

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi, ka thënë se mungesa e shqyrtimit të aplikimit të Kosovës në takimin…

I nevojshëm ndryshimi i Ligjit për Shërbimin e Jashtëm, kritikohet ministrja Gërvalla

Nevoja për ndryshimin e Ligjit për Shërbimin e Jashtëm dhe meritokracia në diplomaci u theksuan në tryezën e diskutimit të…

​Deputetja e PDK-së pyet Kurtin se a do të raportojë në Kuvend për takimin me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po ftohet që të raportojë para deputetëve të Kuvendit për takimin e parë të tij…

Qeveria Kurti kritikohet për rikthimin e çështjeve teknike për liberalizim të vizave

Qasja e Qeverisë Kurti për liberalizimin e vizave po kritikohet nga opozita dhe njohësit e integrimeve evropiane. Pretendimi i ekzekutivit…

PDK: Tërheqja e ambasadorëve skandaloz dhe i dëmshëm

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) po e konsideron skandaloz dhe të dëmshëm vendimin e Qeverisë Kurti II dhe Presidentes Vjosa Osmani…

Musliu-Shoshi: Vendimi për ambasadorët, skandaloz dhe i dëmshëm për Kosovën

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) e ka quajtur skandaloze tërheqjen e 13 ambasadorëve nga misionet e tyre diplomatike. Përmes një…

Diplomacia, pa anëtarësim në organizata ndërkombëtare e një njohje që s’u bë zyrtare

Kosova dështoi edhe këtë vit për t’u anëtarësuar në organizata ndërkombëtare. Madje, për dallim prej viteve të kaluara, qeveria në…

Deputetët kosovarë takojnë kongresistët amerikanë

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci së bashku me deputetët Ariana Musliu-Shoshi dhe Driton Selmanaj kanë zhvilluar takime në…