Martinez shet dorezat e tij të Kupës së Botës për 42 mijë euro

Portieri i Kombëtares së Argjentinës, Emiliano Martinez, ka shitur dorëzat e tij për të cilat ka mbrojtur në Kampionatin Botëror…

FIFA hap procedurat ndaj Argjentinës

Siç bëhet e ditur nga “RMC Sport”, organi qeverisës i futbollit botërorë, FIFA ka hapur procedurat ndaj Kombëtares së Argjentinës.…

SHBA, Kolumbia e Argjentina dënuan dhunën në Brazil

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dënoi sot trazirat në kryeqytetin e Brazilit, Brazilia, kur mbështetësit e ish-presidentit Jair Bolsonaro…

Pas festës në Argjentinë, Messi rikthehet në Paris

Lionel Messi ka kompletuar sirtarin e tij të trofeve pas triumfit në Kupën e Botës me Kombëtaren e Argjentinës. Messi…

United bllokon Garnachon që të luajë për Argjentinën

Manchester United e ka bllokuar Alejandro Garnacho që të bashkohet me Argjentinën për detyrën ndërkombëtare, raportojnë mediat në shtetin e…

Gjyqtari i finales së Botërorit zbulon gabimin që bëri në fitoren e Argjentinës ndaj Francës

Gjyqtari i finales së Kupës së Botës në Katar, Szymon Marciniak e ka pranuar se ai ka bërë një gabim…

Martinez shpjegon se çfarë duhet për të luajtur për Argjentinën: Duhet ta japësh jetën

Ylli i Manchester United, Lisandro Martinez ka sugjeruar se argjentinasit ishin të gatshëm për ta dhënë jetën e tyre për…

Kombëtarja e Argjentinës detyrohet të largohet me helikopter nga festimet në Buenos Aires (VIDEO)

Lionel Messi dhe shokët e tij të Kombëtares së Argjentinës u larguan të martën nga autobusi i hapur me helikopter,…

​Messi me shokë rikthehen në shtëpi

Avioni që transportonte kampionët e botës, Argjentinën, mbërriti në Buenos Aires në orët e para të së martës, ndërsa vendi…

Vazhdon festa në Argjentinë, pamjet të pabesueshme ajrore nga Buenos Aires

Argjentinasve iu desh të prisnin 36 vjet që të mund të dilnin sërish në rrugë dhe të festonin titullin e…