Kastrati e Haxhiu përplasen në Kuvend, deputeti: Jeni kulmi i paturpësisë; Ministrja: Nuk ia vlen të merrem me sojin tënd

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Ardian Kastrati e ka etiketuar Lëvizjen Vetëvendosje si “majën e mashtrimit dhe kulmin e…

Kokaj ia kthen Kastratit, e quan rosak dhe dordolec

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj i është kundërpërgjigjur deputetit të PDK-së, Ardian Kastrati, pas “talljeve” të tij seancën e…

​Kastrati i PDK-së ironizon me Kurtin: U preka shumë që se futi në 100 ditëshin raketën e Jahja Kokës

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ardian Kastrati ka ironizuar me kryeministrin Albin Kurti.  Ai tha se duke e…

Kastrati: Fakti që Kurti e ka bërë prioritet numër një dialogun tregon se nuk e ka hallin e njerëzve

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Ardian Kastrati, tha se kryeministri Albin Kurti nuk e ka hallin e njerëzve që…

​Kërkohet përjashtimi i Ardian Kastratit nga UP-ja

Përfaqësues të organizatave studentore protestuan sot para Rektoratit të Universitetit të Prishtinës kundër gjuhës së përdorur nga profesori i Fakultetit…

Universiteti i Prishtinës distancohet nga deklarata e profesorit Kastrati

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” është distancuar nga deklaratat e profesorit të Fakultetit Filozofik të UP-së, Ardian Kastrati drejtuar presidentes…

Analisti Ardian Kastrati i bashkohet PDK-së

Analisti politik, Ardian Kastrati, zyrtarisht i ka hyrë politikës duke iu bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës. Prezantimin e tij e…

Kastrati: BIA serbe po inskenon incidente për të mbërritur tek asociacioni

Analisti dhe profesori i njohur, Ardian Kastrati ka thënë se të gjitha incidentit e fundit në Kosovë, e që Serbia…

Kastrati: Kurti nuk u distancua nga Shkëlzen Gashi

Politologu Ardian Kastrati ka deklaruar se ‘Albin Kurti nuk i mohoj deklaratat e Shkëlzen Gashit për “krimet” e UÇK-së’. Albini…

Kastrati: Propaganda e Rusisë për koronavirusin për të shkaktuar panik

Përderisa pandemia Covid-19 ka përfshirë pothuajse tërë botën, politologu Ardian Kastrati po thotë se propaganda ruse e mobilizuar për të…