Nënshkruhet marrëveshja për nisjen e punimeve në projektet Lezhë-Gjakovë

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini ka nënshkruar me homologun e tij nga Lezha Pjerin Ndreu marrëveshjen për fillimin…

Gjini: Gjakovë, urime përvjetori i çlirimit

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka uruar 23-vjetorin e çlirimit të kësaj komune. Ai ka kujtuar sakrificën e…

Gjini me një sugjerim për nxënësit e Skivjanit

Kryetari i komunës së Gjakovës, Ardina Gjini ka pritur në takim nxënësit e shkollës “Ukshin Miftari” të Skivjanit, ku përveç…

​Gjini takon bizneset e Gjakovës, iniciohet formimi i Klubit të Bizneseve

Në një atmosferë të mirë e me frymë bashkëpunimi, kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, ka takuar disa nga…

Ardian Gjini po qëndron për vizitë zyrtare në Gjermani

Kryetari i Gjakovës Ardian Gjini, së bashku me udhëheqësin e sektorit për Integrime Evropiane në këtë komunë Arbër Gola, kanë…

Gjini takim me drejtues të USAID-it, diskutohet projekti “Integriteti i Komunave të Kosovës”

Kryetari i Gjakovës Ardian Gjini dhe nënkryetari i Komunës Flamur Fetahaj kanë pritur sot në një takim pune Zeinah Salahi,…

Gjini vizitoi dy terrenet e reja sportive në Gjakovë

Kryetari i Komunës së Gjakovës Ardian Gjini dhe drejtoresha e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Adea Roka, vizituan dy terrenet e…

Ardian Gjini viziton Bashkësinë Islame në Gjakovë

Për nder të Festës së Fitër-Bajramit, kryetari Ardian Gjini ka qëndruar sot për vizitë në Bashkësinë Islame, Dega në Gjakovë.…

​Ardian Gjini rizgjidhet në krye të AAK-së në Gjakovë

Ardian Gjini është rizgjedhur në krye të degës së AAK-së në Gjakovë. Kjo parti mbajti sot Kuvendin e 9 zgjedhor…

Haradinaj: Masakra në Mejë, dhimbja më e madhe shqiptare

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj dhe kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini sot kanë bërë homazhe në kompleksin memorial “Lëndina e…