Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit për kurse në teknologji informative

Ministri i Financave Hekuran Murati dhe ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci kanë nënshkruar sot memorandumin e bashkëpunimit për zbatimin e…

Nagavci fton studentët që ndjekin doktoratën të aplikojnë për grante

Ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci përmes një postimi në Twitter u ka bërë thirrje studentëve kosovarë që ndjekin studimet e…

Nga 1 tetori studimet për nivelin bachelor dhe master do të jenë pa pagesë

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që nga 1 tetori studimet për nivelin bachelor dhe master të jenë pa pagesë.…

Nagavci: Rekomandohet shtyrja e sërishme e fillimit të vitit të ri shkollor

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit bashkë me Drejtoritë Komunale të Arsimit dhe udhëheqësit e shkollave, i ka bërë…

Nagavci: Mësimi pritet të fillojë më 1 shtator, synojmë shkolla të hapura

Në kuadër të përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor, ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka nënshkruar sot udhëzimin…

Nagavci takohet me përfaqësuesit e SBASHK-ut

Ministrja e MASHTI-t Arbërie Nagavci dhe kryetari i SBASHK-ut  Rrahman Jasharaj kanë biseduar sot mbi çështjen e vaksinimit të punëtorëve…

Nagavci uron xhudistet kosovare: Vajzat e arta të Kosovës

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci ka përgëzuar xhudistët kosovare për suksesin e madh të arritur në…

Nagavci: Deri në shtator do të vaksinohen të gjithë mësimdhënësit

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se deri në shtator do të vaksinohen të gjithë…

Ministrja Arbërie Ngavci raporton sot në Komisionin për Arsim

Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport do të mblidhet paraditen e kësaj të marte. Para deputetëve…

Nagavci deklarohet për mos aprovimin e drejtimeve mjekësore në disa shkolla profesionale

Mos aprovimi i drejtimeve mjekësore në disa shkolla profesionale kanë bërë që komunat të ankohen në Ministrin e Arsimit, Shkencës,…