Nagavci vizitoi Luginën e Preshevës: Kemi ndarë mjete financiare për të parandaluar shpopullimin

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka vizituar Luginën e Preshevës duke potencuar se në kuadër të mbështetjes së Qeverisë për…

Nagavci prezanton planin zhvillimor të arsimit

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka paraqitur disa nga objektivat që i kanë vënë vetës nëpërmjet planit zhvillimor të arsimit,…

Nagavci: William Walker e meriton çmimin “Doctor Honoris Causa”

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, sot u shpreh se grada “Doctor Honoris Causa” për ambasadorin William Walker është titull i…

Ministret Rizvanolli dhe Nagavci diskutuan me nxënësit për kursim të energjisë

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci si dhe përfaqësues të UNDP-së, kanë vizituar…

Nagavci: Projektligji për pagat në sektorin publik i trajton mësimdhënësit më mirë sesa sindikata që ishte pajtuar në ligjin paraprak

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se me ligjin e ri për pagat në sektorin publik, mësimdhënësit trajtohen më…

MAShTI do të mbështesë edhe 1 609 studentë që studiojnë në fushat e Shkencës, Teknologjisë, Inxhinierisë e Matematikës

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se ka nënshkruar vendimin për publikimin e listës së përfituesve në…

U përurua një shkollë e re dhe u vu gurëthemeli i një Palestre Sportive në Komunën e Istogut

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci bashkë me kryetarin e Komunës së Istogut, Ilir Ferati kanë përuruar…

Nagavci: “Gjuha Shqipe dhe Kultura Shqiptare” niveli II dhe III dedikuar diasporës

Ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci ka takuar sot ministren e Arsimit në Shqipëri, Evis Kushi me ç’rast kanë biseduar për…

Ministrja e Arsimit dhe ajo e Drejtësisë flasin për parandalimin e dhunës

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci dhe ajo e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, në kuadër të fushatës “16…

MAShTI dhe Ambasada e Francës, Marrëveshje për bashkëfinancim të bursave në nivelin Master

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci dhe Ambasadori i Francës në Kosovë, Oliver Guerot, kanë nënshkruar Marrëveshje…