Haradinaj: Albin Kurti si Arben Vitia – mashtrues

Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj ka akuzuar serish kryeministrin Albin Kurti për gjendjen elektroenergjetike në Kosovë. Ai në emisionin Pressing…

​Mustafa: U krijua sinergji për mos t’ia lënë Prishtinën VV-së, ja pse LDK humbi Gjilanin dhe Podujevën

Prishtina ishte ndër komunat që përmbysi rezultatin në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale 2021. Kandidati i LDK-së, Përparim Rama…

Këto janë votat që morën nga diaspora Rama e Vitia

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve ka përfunduar numërimi i votave nga diaspora për Prishtinë. Arben Vitia nga Lëvizja Vetëvendosje…

​Shpend Ahmeti uron Përparim Ramën dhe përgëzon Arben Vitinë

Kryetari aktual i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka uruar Përparim Ramën që pritet të jetë tashmë pasardhësi i tij në krye…

Vitia: Prishtina e ka një kryetar të ri dhe është Përparim Rama

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia ka thënë se kryeqyteti tashmë e ka kryetarin e ri…

LVV e bindur për fitoren në Prishtinë, Vitia: Jemi përpara por t’i presim numërimin e të gjitha votave

Lëvizja Vetëvendosje po beson se ka fituar komunën e Prishtinës në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale. Megjithatë kandidati i…

Rezultatet e para zyrtare, Rama para Vitisë në Prishtinë

KQZ ka nisur me publikimin e rezultateve të para për balotazhin në Prishtinë. Deri më tash janë numëruar rreth 3…

EXITPOLL-i i Dukagjinit: Vitia fiton në Prishtinë, Haskuka në Prizren dhe Gjini në Gjakovë

UBO Consulting dhe Televizioni Dukagjini kanë prezantuar rezultatet e EXITPOLL-it, sipas të cilave Arben Vitia ka fituar në Prishtinë me…