Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Osmani e Vitia vizitojnë Klinikën e Pediatrisë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia kanë vizituar Klinikën Pediatrike në Qendrën Klinike Universitare…

Pas kërkesës së ministrit Vitia, Prokuroria nis hetimet për “zbulimin e fshehtësisë zyrtare”

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Përgjithshëm, njofton opinionin publik se, pas konferencës së mbajtur mbrëmë, nga ministri i Shëndetësisë,…

Gërvalla mbron Vitinë: Asgjë e vërtetë në raportimet e mediave

Ministrja e Punëve të Jashtme Donika Gërvalla që vjen nga “Lista Guxo” e Vjosa Osmanin i ka dal në mbrojtje…

​Deputeti i AAK-së kërkon që ministri Vitia të raportojë në Kuvend lidhur me vaksinat

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherit edhe anëtar i Komisionit Parlamentar…

Vitia: Ka buxhet të mjaftueshëm, nuk është problem sigurimi i vaksinave

Të pavërteta, të dëmshme dhe dashakeqe i ka quajtur ministri i Shëndetësisë raportimet në lidhje me mos nënshkrimin e kontratës…

Vitia thotë se kanë buxhet të mjaftueshëm për vaksina, por s’tregon se nga do të sigurohen ato

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia nuk ka dhënë detaje sa i përket negocimit për sigurimin e vaksinave. Ai nuk ka…

Vitia sqarohet për vaksinat: Raportimet në media janë dashakeqe dhe të pavërteta

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia i ka quajtur të dëmshme, dashakeqe dhe të pavërteta raportimet në lidhje me atë se…

Zemaj akuzon Vitinë: Shëndeti i qytetarëve mbrohet me vaksina, jo me parulla politike

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka hedhur akuza ndaj ministrit Arben Vitia, për vonesat e nënshkrimit të kontratës për sigurimin…

Ministri Vitia bisedon me komandantin e KFOR-it lidhur me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia priti sot në takim Komandantin e KFOR-it, Gjeneralin Franco Federici. Sipas komunikatës ministrore në këtë…
error: