Rritja e rasteve me COVID-19, ministri Latifi viziton Klinikën Infektive në QKUK

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi mëngjesin e kësaj të enjte ka vizituar Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës…

Vishaj: Omicron po prek më shumë meshkujt nën moshën 40 vjeç

Në Kosovë vazhdon të jetë situatë stabile me pandeminë COVID-19 dhe kjo ka reflektuar edhe në një gjendje më të…

Rritet numri i pacientëve në Klinikën Infektive, shkak varianti delta

Me rritjen e numrit të rasteve të reja COVID-19, në Klinikën Infektive është shtuar edhe numri i pacientëve që kërkojnë…

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në Infektivë

Numri i rasteve me COVID-19 ka filluar sërish të rritet. E për pasojë është shtuar edhe numri i pacientëve të…

Rreziku “Delta”, vetëm vaksinimi shmang një valë të re në shtator

Kosova është në listën e vendeve që janë prekur nga varianti “Delta” i COVID-19. Paralajmërimi i ministrit të Shëndetësisë, Arben…

Nuk përdoret më plazma kovalashente për trajtimin e pacientëve me COVID-19

Në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) numri i pacientëve të shtrirë që janë të infektuar me…

Arben Vishaj emërohet u.d. të drejtorit të Klinikës Infektive

Nga dita e djeshme infektologu, Arben Vishaj është emëruar ushtrues detyre i drejtorit të Klinikës Infektive në Qendrën Klinike Universitare…

Vishaj: Pacienti i vdekur nga Gjilani nga Covid-19, ka qenë në hemodializë

Te dielën është shënuar rasti i 21-të, i cili ka humbur jetën me koronavirus. Ky i fundit nga data 17…
error: