Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Javën e ardhshme Kuvendi me dy seanca

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sërish javën e ardhshme. Njëra do të jetë  solemne më 22 qershor…

​S’kalon propozimi i opozitës që të shtyhet zgjedhja e komisonerit për Agjencinë e Informimit dhe Privatësisë

Ka filluar seanca e Kuvendit të Kosovës. Në këtë seancë, grupi parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ka kërkuar…

Gashi ia kujton Kurtit fjalinë: Në Kosovë shqiponjë, e në Bruksel pulë

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK), Arben Gashi ka pasur kritika për raportin e qeverisë për…

Gashi ankohet në Bogujevcin, Konjufca kërkon respektim të rregullores

Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka vazhduar kritikat në drejtim nënkryetares së Kuvendit, Saranda Bogujevci…

Diskutime të ashpra në Kuvend, Gashi kapet me Muratin dhe Bogujevcin (Video)

Propozimi i ushtrueses së detyrës së shefit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila që të shtojë dy pika…

Gashi: Në fletushkën e quajtur program nuk ka asgjë nga ajo që u premtua derisa Kurti ishte në opozitë

Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi ka thënë se në programin qeverisës, të prezantuar sot…

Gashi: Deklaratat e ministres Gërvalla janë të tepruara dhe panevojshme

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi po i konsideron të tepruara dhe panevojshme deklaratat e ministres së Punëve…

Arben Gashi i quan të panevojshme deklarimet e ministres Gërvalla në Kuvend

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi i ka quajtur të tepruara dhe të panevojshme…

Gashit i ndërpritet fjala, LDK lëshoi sallën e Kuvendit

Shefi i deputetëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka kritikuar kryesuesen e seancës plenare për, siç tha ai,…
error: