​Fetahu: Huliganizmi problem shqetësues në basketboll, këtë vit kemi dy synime të mëdha

Rritja e nivelit dhe kualitetit brenda klubeve të basketbollit bëri që viti 2022 të shënojë ngritje të dukshme të cilësisë…

FBK thërret në takim urgjent kryetarët e klubeve të basketbollit

Incidentet e ditëve të fundit në palestrat sportive ku janë zhvilluar ndeshjet e basketbollit, e të cilat kulmuan me përleshjen…

Fetahu paralajmëron rishikimin e vendimit për ndalimin e tifozëve mysafir në ndeshjet e basketbollit

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu ka bërë të ditur se vendimi për ndalimin e udhëtimit të…

Fetahu dhe Stavileci premtojnë organizim spektakolar të Superkupës së Kosovës

Në ambientet e Federatës së Basketbollit të Kosovës sot është nënshkruar kontrata ndërmjet kryetarit të FBK-së Arben Fetahut dhe ushtruesit…

FBK merr vendim: Ndalohen udhëtimet e tifozëve mysafirë

Federata e Basketbollit të Kosovës ka marrë vendim më të cilin ndalon udhëtimet e tifozëve mysafir për të gjitha ndeshjet…

Fetahu: Jemi gati, na pret një kampionat me garë të jashtëzakonshme

Do të nis sot edicioni i ri i Superligës së Kosovës në basketboll që bazuar në përgatitjet dhe përforcimet e…

Ylli rrezikon garat ndërkombëtare për shkak të vizave, kreu i FBK kërkon ndihmën e shtetit

Nga 21 deri më 25 shtator kampioni i Kosovës në basketboll Ylli duhet të jetë në Portugali, aty ku zhvillohen…