Lëvizja Vetëvendosje paralajmëron reciprocitet ndaj Serbisë edhe në fusha tjera

Lëvizja Vetëvendosje po paralajmëron se reciprocitetin ndaj Serbisë do ta përdorin edhe në fusha të tjera, përveç targave të automjeteve.…

Aliu, pranoi zyrtarisht detyrën nga ish- ministri Abrashi

Minisitri i infrastrukturës, Arban Abrashi, zyrtarisht, sot ia dorëzoi detyrën ministrit të ri, të Infrastrukturës, Liburn Aliu. Filimisht ish-ministri Abrashi…

Zhbllokohet Unaza e Prishtinës

Pas disa muajsh punë e angazhim, dje Qeveria e Kosovës mori vendim dhe i dha në shfrytëzim Komunës së Prishtinës,…

​Abrashi: Të gjitha kandidaturat do të kalojnë, s’kemi preferencë si degë e Prishtinës

Sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi, deklaroi se kuvendi i sotëm nuk do të prodhojë asnjë përçarje përkundrazi…

​Përkundër pandemisë, LDK-së i lejohet të mbajë kuvendin zgjedhor me mbi 300 delegatë

Mbi 300 delegatë të Lidhjes Demokratike të Kosovës do mblidhen nesër për të zgjedhur kryetarin e ri të kësaj partie.…

Abrashi: Kryetarët e degëve mbeten në detyrë, nuk ka emra për kryetar të LDK-së

Në selinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) janë mbledhur kryetarët e degëve të kësaj partie. Pas mbledhjes është deklaruar…

Vitia përfiton 1.1 milion euro për infrastrukturë

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, ka nënshkruar memorandum për financimin e disa projekteve infrastrukturore në Komunën e Vitisë, me kryetarin…

MI-ja do të subvencionojë mbi 400 kompani kosovare të udhëtimit

Mbi 400 kompani të udhëtimit që operojnë në Kosovë do të subvencionohen nga Ministria e Infrastrukturës për kilometrat e bëra…

1.4 milion për infrastrukturën e Pejës, Abrashi e Muhaxheri nënshkruan memorandum bashkëpunimi

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe kryetari Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për financimin e disa…

Abrashi prezanton projektin për shkarkimin nga veturat të lagjes “Dardania” në Fushë Kosovë

Ministri në detyrë i Infrastrukturës Arban Abrashi dhe nënkryetari i Fushë Kosovës Fadil Krasniqi kanë vizituar sot lagjen “Dardania”, ku…
error: