Rregullatori gjerman nis hetimet kundër Apple

Rregullatori gjerman i konkurrencës (FCO) njoftoi të hënën se ka nisur një hetim për të përcaktuar nëse gjigandi i teknologjisë…

Apple e interesuar për kriptovalutat

Duket se Apple ka filluar të interesohet për kriptovalutat, sipas faqes në internet CoinDesk. Apple postoi një shpallje pune për…

Apple synon përshpejtimin e investimeve të saj

Apple planifikon të përshpejtojë investimet e saj në ekonominë amerikane duke i çuar ato në 430 miliardë dollarë brenda pesë…

Apple vë në zbatim rregullin e ri të privatësisë së të dhënave

Që nga e hëna, përdoruesit e iPhone kanë mundësinë e zgjedhjes midis pranimit ose refuzimit për t’u gjurmuar, falë një…

Kompanitë gjermane paraqesin ankesë kundër Apple

Disa kompani gjermane në sektorët e medias dhe teknologjisë paraqitën sot një ankesë kundër gjigandit amerikan Apple dhe funksionit të…

Apple gjobitet për shitjen e iPhone pa mbushës

Duke prezantuar serinë iPhone 12 vitin e kaluar, Apple befasoi shumë përdorues me vendimin për të hequr mbushësit dhe kufjet…

Apple vë Google në pozitë të vështirë: Ata zbuluan më shumë sesa donin

Tashmë dihet që Google mbledh shumë të dhëna për secilin prej nesh, por sa dhe çfarë, më në fund u…

Datëlindja e 14-të e iPhone

Steve Jobs e kishte zbuluar për publikun celularin iPhone, 14 vite më parë, saktësisht më 9 janar 2007. Në fazën…

Apple vendos Kosovën në hartë

Kompania gjigande dhe prestigjoze “Apple” nuk kishte vendosur në hartë shtetin e pavarur prej disa vitesh, Kosovën, në hartën e…

Apple prodhoi iPod-in spiun për Qeverinë e SHBA-së

Vetëm kur mendojmë se asgjë nuk mund të na befasojë më, një histori spiune e denjë për James Bond arrin…