Ditëlindja e 15-të të iPhone

Steve Jobs e kishte zbuluar për publikun celularin iPhone, 15 vite më parë, saktësisht më 9 janar 2007. Në fazën…

Apple bëhet kompania e parë amerikane që arrin vlerën 3 trilionë dollarë

Apple u bë kompania e parë amerikane që u vlerësua me mbi 3 trilionë dollarë të hënën, ndërsa kompania e…

Një nga kompjuterët e parë të Apple, shitet për 400 mijë dollarë

​Një nga kompjuterët e parë të Apple u shit në ankand për 400 mijë dollarë. Drejtuesi i ankandit John Moran…

Apple është urdhëruar të ofrojë opsione pagese të jashtme për App Store

Në gjyqin mes Apple dhe Epic Games, është krijuar një situatë e re që nuk i sjell dobi plotësisht kompanisë…

Apple sjell surprizën e radhës – një IPad mini

Biznesi i Apple u rrit me 40 deri në 70 për qind gjatë vitit të kaluar, në varësi të seksionit…

Ora më e re Apple: Ekran më i madh dhe me softuer të ri

Gjigandi Apple ka prezantuar sonte modelin e saj më të ri të orës së zgjuar. Sidoqoftë, para kësaj, kompania njoftoi…

Apple prezanton modelin më të ri të Iphone, hapësira e ruajtës deri në 1 TB

Dizajn i përmirësuar, stabilizimi i sensorit, dizajn më i gjelbër. IPhone 13 ka mbërritur! Tim Cook prezantoi IPhone 13 të…

Diskriminim dhe seksizëm brenda kompanisë, punonjësit akuza ndaj Apple

Një grup punonjësish të gjigantit të teknologjisë Apple u organizuan për të luftuar diskriminimin, racizmin dhe seksizmit brenda kompanisë, përmes…

Rregullatori gjerman nis hetimet kundër Apple

Rregullatori gjerman i konkurrencës (FCO) njoftoi të hënën se ka nisur një hetim për të përcaktuar nëse gjigandi i teknologjisë…

Apple e interesuar për kriptovalutat

Duket se Apple ka filluar të interesohet për kriptovalutat, sipas faqes në internet CoinDesk. Apple postoi një shpallje pune për…
error: