Është hapur aplikimi i shtesave për fëmijët e lindur në vitin 2010

Fëmijët që kanë lindur në vitin 2010 tani mund të aplikojnë për shtesa nga qeveria. Këtë e ka bërë të…

​Aplikimi i Kosovës mbetet në sirtarët e Këshillit të Evropës

Këshilli i Evropës (KiE) vazhdon ta mbajë në sirtar aplikacionin e Kosovës për anëtarësim. Vonesat për shqyrtim të aplikimit të…

Hapet konkursi për kadetët e FSK-së për studime në Akademinë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Ministria e Mbrojtjes ka shpallur konkurs për përzgjedhjen e kadetëve për studime në Akademinë e Forcave të Armatosura të Republikës…

​Çitaku: Druaj se procesi i anëtarësimit në KiE do të zvarritet

Nënkryetarja e Partisë Demokratike e Kosovës, Vlora Çitaku druan se procesi i anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës do…

​Dita e fundit për aplikim për 100 eurot, javën tjetër pritet shqyrtimi dhe ekzekutimi i mjeteve

Sot është dita e fundit për të aplikuar për mbështetje prej 100 eurosh për punëtorët e sektorit privat. Megjithëse thirrja…

​Finlanda do të aplikojë për anëtarësim në NATO ‘pa vonesë’

Presidenti dhe kryeministri i Finlandës kanë bërë thirrje që vendi të aplikojë për anëtarësim në NATO “pa vonesë”. Sauli Niinisto…

​Sot hapet aplikimi për subvencione për kulturat e aktivitetet bujqësore

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se më 26 prill do të hapë periudhën e aplikimit për…

Kurti: Kemi filluar përgatitjet për aplikim në organizata ndërkombëtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se kanë filluar përgatitjet për anëtarësim në organizata ndërkombëtare. Në seancën…

Zëvendësministri i MPJD-së: Në momentin e duhur do të aplikojmë për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, thotë se kanë bërë listën e prioriteteve për anëtarësimin e Kosovës…

Kurti këmbëngul: Sivjet do të aplikojmë për anëtarësim në Bashkimin Evropian

Është mbajtur mbledhja e katër e Këshillit Ministror për Integrim Evropian, nga ky kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se…