Programi STEMinists, Kurti: Mundësi e mirë për promovimin e barazisë gjinore

Është mbajtur sot (e hënë) konferenca e parë të programit STEMinists të organizuar nga Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe…

Kurti takoi ambasadorin e Italisë, do të përkrahen shkollat profesionale

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Zëvendësministren e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Edona Maloku Bërdyna, zhvilluan…

​Ambasadori italian për planin e BE-së për dialogun: Hap i rëndësishëm drejt njohjes de-jure

Ambasadori italian në Prishtinë, Antonello de Riu, thotë për KosovaPress se plani i Bashkimit Evropian për dialogun është një hap…

Lansohet “NaturKosovo”, projekti në vlerë 1.8 milionë euro synon zhvillimin e turizmit

Ditën e sotme është lansuar projekti “NaturKosovo: kryeqendra natyrore dhe kulturore në Kosovë dhe zhvillimi i qëndrueshëm turistik i Via…