​De Riu: Jemi të interesuar që të rrisim praninë e muzikës italiane në Kosovë

Këngëtari italian, Alessandro Mahmoud do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Para nisjes së natës së…

​Këngëtari italian sonte në Sunny Hill, De Riu: Synojmë të shfaqim një imazh që i përshtatet Kosovës

Këngëtari italian, Alessandro Mahmood do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Ai në një konferencë për…

​Ministri Latifi zotohet për ngritje të kapaciteteve njerëzore në shëndetësi

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK) ka pranuar të premten një donacion nga KFOR-i italian në Kosovë për…

Ambasadori De Riu: Duhet moderim, Prishtina bën mirë me shtyrjen e masave

Italia mbështet dialogun e lehtësuar nga Bashkimi Evropian për normalizimin e marrëdhënieve mes Serbisë dhe Kosovës dhe shtyn për një…

​De Riu: Krenarë të sjellim ekspozitën e dizajnit italian në Prishtinë

Është hapur sot ekspozita e dizajnit italian në Prishtinë, me ç’rast ambasadori i Italisë, Antonello De Riu tha se janë…

​Redukto, riciklo, ripërdor: dizajni italian i qëndrueshëm në ekspozitë në Prishtinë

Duke u siguruar që mbetjet të kthehen sërish në lëndë të parë. Vendosja e riciklimit dhe ripërdorimit në bazë të…

Ambasadori italian optimist për liberalizimin e vizave për Kosovën

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Antonello De Riu, është optimist se nën presidencën çeke do të jepet hapi i parë…

Lansohet “NaturKosovo”, projekti në vlerë 1.8 milionë euro synon zhvillimin e turizmit

Ditën e sotme është lansuar projekti “NaturKosovo: kryeqendra natyrore dhe kulturore në Kosovë dhe zhvillimi i qëndrueshëm turistik i Via…

​Vazhdon tradita e mbjelljes së Pemës Olimpike në Ditën Botërore të Sportit dhe Mjedisit

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës shënuan sot 5 qershorin, Ditën Botërore të Sportit dhe…

​De Riu: Italia mbështet Kosovën në integrimet euroatlantike, hapësirë për të rritur shkëmbimet tregtare

Ambasadori italian në Kosovë, Antonello De Riu, në pritjen e organizuar për nder të ditës kombëtare të shtetit të Italisë,…