​Insiston Quni: Nëse është nevoja edhe gjunjëzohem, vetëm që të vazhdojë koalicioni

Pavarësisht deklarimeve të nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu për rrëzimin e Qeverisë Kurti, ministri Anton Quni që vjen po nga…

Quni i kërkon Kurtit të ndryshojë mendje dhe ta shpëtojë qeverinë nga rrëzimi

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti që gjatë orës së pauzës të tërheqë vendimin e…

Quni i jep edhe një shans Kurtit: Tërhiqe vendimin për Veliun dhe hiqe taksën, vazhdojmë punën

Ministri i Mbrojtjes nga radhët e LDK-së, Anton Quni i ka dhënë edhe një mundësi kryeministrit Albin Kurti për ta…

Quni: Menaxhimi i situatës provë se FSK-ja duhet të jenë pjesë e NATO-s

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni ka deklaruar se menaxhimi me sukses i kësaj situate është edhe një provë konkrete se…

Quni-Abdixhiku, bisedë për emergjencën dhe drekë duke respektuar distancën

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni priti në takim Ministrin e Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni,…

Kosovë-Shqipëri, bashkëpunim i ngushtë edhe në fushën e mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi. Në fillim, ambasadori Minxhozi…

Quni: Të gjitha komunitetet pakicë janë të mirëpritura në FSK

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, priti sot ambasadorin e Malit të Zi në Kosovë, Ferhat Dinosha, të cilit i ka…

Turqia do të vazhdojë ta ndihmojë FSK-në

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Anton Quni, priti sot në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Cagri Sakar.   Me këtë…