Quni i reagon Vuçiqit: Mos e harroni ferrin e Koshares

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka reaguar ndaj kërcënimeve për luftë të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Quni përmes një…

Hoti priti në takim njoftues Atasheun e ri ushtarak nga ShBA

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, priti në takim njoftues Atasheun e ri ushtarak nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kolonel…

Quni vizitoi kompanitë liderë të industrisë së mbrojtjes së Turqisë

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, gjatë qëndrimit të tij zyrtar në Turqi vizitoi edhe kompanitë turke të industrisë së mbrojtjes…

Quni pritet në takim nga ministri i Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni, u prit në takim nga homologu i tij dhe nikoqiri,  Ministri i Mbrojtjes Kombëtare të…

Përurohet shtatorja e Ahmet Krasniqit në Vushtrri, thirrje për zbardhjen e vrasjes së kolonelit

Nga sot një prej shesheve të qytetit të Vushtrrisë do të mbajë emrin e kolonel Ahmet Krasniqit. Aty pranë, në…

Pandemia Covid-19, FSK-ja vë në dispozicion “Batalionin e Mjekësisë”

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar ministrin e FSK-së, Anton Quni me të cilin ka biseduar për gjendjen e…

Osmani: Ushtria e Kosovës, shembull i profesionalizmit dhe i besueshmërisë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, sot vizitoi Ministrinë e Mbrojtjes, ku u prit nga ministri i Mbrojtjes, Anton…

Hoti kërkon bashkërendim veprimesh institucionale në fushën e sigurisë

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur sot një takim virtual me drejtuesit e institucioneve të…

Quni ndjek nga afër zhvillimin e stërvitjeve fushore të njësiteve të KFT-së

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni së bashku me gjeneralmajor Enver Cikaqin dhe stafin e tij, sot ka ndjekur nga afër…

Quni pranon letrën me mesazhin e urimit nga homologu turk Hulusi Akar

Ministri i Mbrojtjes Anton Quni priti sot atasheun ushtarak të Turqisë në Kosovë, kolonel Ismail Cenkeri Ersoz, të cilin e…