Quni: FSK-ja radhitet përkrah partnerëve strategjikë për të kontribuuar në paqen dhe sigurinë

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në seancën e jashtëzakonshme për FSK-në, tha se mundësia për të kontribuuar në kuadër të…

FSK në hap me planin e tranzicionit, kapacitetet mund t’i ketë edhe para afatit të paraparë

Forca e Sigurisë së Kosovës ka arritur të përfundojë të gjitha planet e parapara për vitin 2020, pavarësisht situatës së…

Anton Quni thotë se nuk i është gëzuar arrestimit të Thaçit dhe Veselit

Anton Quni, ish-komandant në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, thotë se nuk i është gëzuar arrestimit që Specialja i ka bërë…

Quni takohet me homologun e tij italian Lorenzo Guerini

Në Ministrinë e Mbrojtjes me protokollin shtetëror dhe ceremoni më të lartë ushtarake, sot ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton…

Kosova dhe Jordania me memorandum bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes

Pas procesit paraprak bashkëpunues përgatitor, sot është zyrtarizuar partneriteti bilateral në mes Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së Jordanisë në…

Dumoshi: Ka ardhur koha që heronjtë të përkujtohen edhe me aktivitete tjera me kreative dhe inovative

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi priti në takim Ministrin e Mbrojtjes Anton Quni me të cilin kanë…

Ministri Quni mori pjesë në Konferencën e Kartës së Adriatikut – SHBA

Me ftesë të Ministrisë së Mbrojtjes së Bosnjës e Hercegovinës,  ministri i Mbrojtjes, Anton Quni sot mori pjesë në konferencën…

Quni flet për deklaratën ku kishte thënë se do të qëndrojë në politikë derisa Thaçin e Veselin t’i sheh prapa grilave

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni ka thënë se është në pritje të epilogut sa i përket rastit të Hashim Thaçit…

Raporti për siguri i Komisionit Evropian, ministri i Brendshëm do të ftohet në interpelancë

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu do të ftohet në interpelancë në Kuvendin e Kosovës. Deputetët do të kërkojnë…