​LDK konfirmon edhe kandidaturën e Qunit për kryetar të partisë

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate konfirmoi edhe kandidaturën e Anton Qunit për kryetar të partisë. Pas publikimit të…

​FSK nis misionin e parë paqeruajtës në botë, krerët institucionalë e cilësojnë ditë historike

Me ceremoni shtetërore është bërë zbarkimi i kontingjentit të Forcës së Sigurisë së Kosovës që do të marrë pjesë në…

Sot mbahet ceremonia e zbarkimit të kontingjentit të FSK-së në misionin e parë paqësor jashtë vendit

Mbahet ceremonia e zbarkimit të kontingjentit të Forcës së Sigurisë të Kosovës(FSK)në misionin e parë paqësorë jashtë vendit. Fjalë rasti…

Quni e Rama bëjnë homazhe tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari”

Edhe sot tek Kompleksi Memorial “Adem Jashari” po bëhen homazhe për të nderuar veprën dhe sakrificën e familjes Jashari. Në…

Anton Quni: Mos të lejojmë që LDK-ja të bëhet “relikt”

Kandidati për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Anton Quni ka thënë se fati i Kosovës është i lidhur…

Quni: Jam kandidat për kryetar të LDK-së

Anton Quni nga LDK-ja ka deklaruar se do jetë kandidat për postin e kryetarit të LDK-së. Quni e ka konfirmuar…

Quni e pranon: Vjosa Osmani na ka përgjysmua

Anton Quni i LDK-së e ka komentuar largimin e ushtrueses së detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, nga Lidhja Demokratike në…

​Avdyli: LDK-së i duhen me shumë Anton Quna, Isa Mustafa e “gjuan gurin e fsheh dorën”

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherit kandidati për deputet nga radhët e listës “Guxo” thotë se sondazhet flasin…

​Hoti në FSK: Me përkushtimin tuaj Forca po ecë sigurt drejtë strukturave euroatlantike

Një ditë pasi Kuvendi i Kosovës i dha dritën e gjelbër marrëveshjes me amerikanët që ia mundëson ushtarëve të Forcës…

Serbët nuk duan të largohen nga Forca e Sigurisë së Kosovës

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni thotë se problemet me largimin e pjesëtarëve serbë nga Forca e Sigurisë së Kosovës kanë…