Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Shqiptohen 926 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Shkak i mosrespektimit të masave për parandalimin e përhapjes së virusit korona, Policia e Kosovës po vazhdon që të shqiptoj…

Gastronomët nënvëzhgim, të pakënaqur edhe me lehtësim të masave

Pas dymbëdhjetë ditësh sot është rihap gastronomia në Kosovë. Ani pse me masa kufizuese dhe rishqyrtim të masave pas dy…

​Pas 12 ditësh, rihapen sot shkollat, gastronomia dhe qendrat tregtare

Pas 12 ditësh, sot do të rihapen shkollat, gastronomia dhe qendrat tregtare në Kosovë. Qeveria në mbledhjen e së dielës…

Në festën e ditëlindjes, policia dënon Shpend Ahmeti dhe të ftuarit e tij

Kreytari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti kishte organizuar një festë me të pranishëm rreth 15 persona e gjysma nga…

Sot vaksinohen të moshuarit në shtëpitë e kujdesit

Komiteti për vaksinim kundër COVID-19 njofton se gjatë ditës së mërkurë, procesi i vaksinimit kundër COVID-19 do të vazhdojë me…

Kërkohet sigurimi i vaksinave antiCOVID dhe rishikimi i Ligjit për Pandeminë

Është mbajtur mbledhja konstituive e Komisionit për Shëndetësi. Në këtë mbledhje u tha se prioritet duhet të jetë  menaxhimi i…

Mbërrijnë 100.000 vaksina të tjera antiCOVID në Shqipëri

Sot kanë arritur 100.000 vaksina të tjera antiCOVID-19 në Rinas të Tiranës, ndonëse me një ditë vonesë për shkak të…

​Shqiptohen 575 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Policia po vazhdon që t’i gjobisë qytetarët të cilët nuk po respektojnë masat antiCOVID-19 të vendosura nga institucionet shëndetësore e…

Kryetari i Shtimes merr vaksinën antiCOVID-19

Vaksinën antiCOVID-19 e ka marrë edhe kryetari i Shtimes, Naim Ismajli. Nga komuna e Shtimes kanë njoftuar se vaksinimi i…

​89 vjeçari merr vaksinën antiCOVID-19

Në Qendrën e Vaksinimit në sallën “1 Tetori” në Prishtinë sot ka nisur vaksinimi i personave mbi moshën 85 vjeç.…
error: