Tensionet Trump-Fauci, presidenti amerikan: Jo gjithmonë pajtohem me të

Përkeqësimi i situatës shëndetësore në Shtetet e Bashkuara po shkon paralelisht me rritje të tensioneve mes presidentit Trump dhe ekspertit…

Fauci shfaqet i shqetësuar: Mund të arrihen 100 mijë raste në ditë në SHBA

Vala e dytë e infeksionit të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara mund të quhet tashmë realitet. Janë të shumtë shtetet…

Fauci: Nuk mund t’i varim shpresat te krijimi i vaksinës

Eksperti më i lartë i qeverisë së SHBA për sëmundjet infektive tha se Amerika nuk mund t’i varë shpresat te…

Fauci: Rritja e rasteve të reja me koronavirus, për shkak të neglizhencës së masave

Rritja e papritur e numrit të personave të infektuar me Covid-19 në Shtetet e Bashkuara është shkaktuar kryesisht nga injorimi…

Fauci: Mbani maska dhe shmangni turmat

Eksperti më i mirë amerikan për sëmundjet infektive i bëri thirrje publikut të shmangë turmat dhe të përdorë maska, kur…

Fauci: Vala e parë e pandemisë po vazhdon ende, nuk do të shkoja në tubimin e Trump

Eksperti kryesor amerikan për sëmundjet infektive, Anthony Fauci, paralajmëroi sot se Shtetet e Bashkuara janë ende përballë valës së parë…

Fauci nuk beson se koronavirusi ka ardhur nga një laborator kinez

Edhe Anthony Fauci, si shumica e bashkësisë shkencore ndërkombëtare nuk beson në mundësinë që koronavirusi ka ardhur nga një laborator…

Kërcënohet me vdekje doktor Fauci

Doktor Anthony Fauci, eksperti më i lartë mjekësor për pandeminë në SHBA, po përballet me kërcënime për jetën. Fauci tani…