Fauci tregon kur mund të fillojë vaksinimi masiv në SHBA

Vaksinimi masiv i amerikanëve mund të fillojë në mars të vitit të ardhshëm, tha eksperti kryesor amerikan për sëmundjet infektive,…

Fauci: Vaksina do të jetë në dispozicion për shumicën e amerikanëve deri në verë

Epidemiologu kryesor amerikan Anthony Fauci vlerëson se shumica e amerikanëve do të kenë qasje në vaksinat kundër koronavirusit deri në…

Anthony Fauci merr vaksinën Moderna

Epidemiologu kryesor amerikan Anthony Fauci mori sot dozën e parë të vaksinës kundër virusit korona, e cila u zhvillua nga…

Fauci: Biden dhe Harris të vaksinohen sa më shpejt kundër COVID-19

​Eksperti më i lartë amerikan për Sëmundjet Infektive, Anthony Fauci, tha sot se presidenti i zgjedhur Joe Biden dhe zëvendëspresidentja…

Fauci mbetet zyrtar i lartë për Shëndetësinë në qeverinë Biden

​Anthony Fauci, eksperti më i lartë amerikan për Sëmundjet Infektive, tha sot se pret të vazhdojë këshillimin e qeverisë së…

Fauci: Shpejtësia e vaksinave nuk e ka cënuar sigurinë e tyre

Të dhënat e dy vaksinave nga “Pfizer” dhe “Moderna” janë të besueshme dhe shpejtësia me të cilën ato u zhvilluan…

Trump e quajti idiot, Fauci i përgjigjet me një frazë nga filmi “Kumbari”

Dr. Anthony Fauci u shpreh se me sulmet ndaj tij Presidenti Donald Trump kërkon të heqë vëmendjen. Kur u pyet…

Fauci: Imuniteti i tufës është marrëzi totale

Eksperti kryesor amerikan për sëmundjet infektive, Anthony Fauci, kritikoi sot deklaratën e një grupi shkencëtarësh që mbështesin konceptin e “imunitetit…

Fauci: Vendi rrezikon 100 mijë raste të infektuarish në ditë

​Eksperti më i lartë amerikan për sëmundjet infektive doktor Anthony Fauci u shpreh i shqetësuar lidhur me rritjen së fundmi…

Fauci pret që SHBA-ja ta ketë vaksinën kundër koronavirusit në fund të 2020-ës

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shteteve të Bashkuara për Alergji dhe Sëmundje Infektive, Anthony Fauci, tha se pret që SHBA-ja…