Fauci: SHBA nuk do të vendos bllokadë, por gjërat do të përkeqësohen

Drejtori i Institutit Kombëtar për Alergjitë dhe Sëmundjet Infektive dhe këshilltari kryesor mjekësor i Shtëpisë së Bardhë, Anthony Fauci, deklaroi…

Fauci: Racizmi prek njerëz me ngjyra të tjera të lëkurës

Epidemiologu kryesor në SHBA, Anthony Fauci, tha sot se “efektet e padiskutueshme të racizmit” kanë çuar në ndryshime të papranueshme…

Anthony Fauci: Nëse jemi të vaksinuar, nuk keni nevojë për maskë në ambientet e hapura

Dr. Anthony Fauci, shefi i sëmundjeve infektive në SHBA, është shprehur në një intervistë së fundmi se personat e vaksinuar…

Fauci sugjeron një bllokim për Indinë

Epidemiologu kryesor amerikan Anthony Fauci rekomandoi që India të fuste masa mbyllëse për disa javë në mënyrë që të ndalonte…

Fauci: SHBA-ja do t’i dhurojë vaksinat e tepërta

SHBA-ja do t’ua dhurojë vaksinat e tepërta antiCOVID-19 vendeve që kanë nevojë për to, tha sot virologu amerikan Anthony Fauci,…

​Fauci kërkon një vaksinë universale kundër koronavirusit

“Meqenëse kemi pasur tri pandemi të koronavirusit në 18 vitet e fundit, është koha të fillojmë tani punën për një…

​Fauci: Vaksinimi do ta ndryshojë situatën

“Pandemia dhe numri i lartë i viktimave do të vihet shpejt nën kontroll nga procesi i vaksinimit”. Këtë njoftoi për…

Fauci: Mund të jemi të detyruar ta mbajmë maskën deri në 2022

“Një shkallë e konsiderueshme e normalitetit mund të rikthehet deri në fund të vitit, por jo normaliteti i nëntorit 2019”,…

Fauci: Amerikanët mund të mbajnë maska ​​edhe në vitin 2022

Imunologu i njohur amerikan Anthony Fauci deklaroi sot se është e mundur që qytetarët amerikanë të mbajnë maska ​​edhe gjatë…

Fauci: Mutacionet ndikojnë në vaksinat, por janë të mundshme përshtatjet

Epidemiologu kryesor amerikan Anthony Fauci tha se ka arsye për shqetësim në lidhje me ndikimin e disa mutacioneve të virusit…