Fauci: Omicron do të shënojë fundin e pandemisë, nëse nuk ndodh ky skenar

Kryeeksperti amerikan i sëmundjeve infektive Anthony Fauci tha se ishte shumë herët për të parashikuar nëse përhapja e shpejtë e…

SHBA: Test dhe izolim negativ për pacientët pa simptoma COVID-19

Ndërsa numri i njerëzve të infektuar me variantin omicron rritet çdo ditë në të gjithë Shtetet e Bashkuara, zyrtarët e…

Fauci: Përhapja e omicron do të ushtrojë presion mbi spitalet

Eksperti amerikan me ndikim për sëmundjet infektive, Anthony Fauci, deklaroi se përhapja e mëtejshme e omicron do të sjellë presion…

Fauci dhe shkencëtarët bëjnë thirrje për një vaksinë universale kundërCOVID

Një numër në rritje i provave shkencore, të konsideruara në lidhje me realitetin mjedisor, sugjeron fuqimisht se koronaviruset e rinj…

Fauci: Omicron po “zemëron” botën, merrni dozën përforcuese

Epidemiologu dhe këshilltari kryesor mjekësor në Shtëpinë e Bardhë, Anthony Fauci, u bëri thirrje sot amerikanëve që synojnë të udhëtojnë…

Fauci: Vaksinimi mund të bëhet sezonal

Shpresojmë të mos na duhet t’i vaksinojmë  njerëzit gjatë gjithë kohës, por duhet ta lëmë të hapur mundësinë që do…

Fauci: Kërcënimi më i madh ende Delta dhe jo Omicron

Varianti Omicron ka të ngjarë të jetë më pak i rëndë se varianti Delta, i cili mbetet problemi i vërtetë…

Fauci: Dobësimi i efektit të vaksinës dhe varianti delta do të çojë në një “goditje të dyfishtë”

Ndërsa dimri po afrohet dhe numri i rasteve të koronavirusit rritet përsëri, këshilltari kryesor mjekësor i Shtëpisë së Bardhë, Anthony…

Fauci: Unë mbështes vaksinimin e detyrueshëm të nxënësve

Imunologu kryesor amerikan Anthony Fauci tha sot se ai mbështet që vaksinimi të jetë i detyrueshëm për nxënësit, pasi varianti…

Epidemiologu Fauci paralajmëron: Varianti tjetër i virusit mund të jetë më i rëndë

Mutacioni i ardhshëm i koronavirusit mund të jetë edhe më i keq dhe më ngjitës se varianti Delta. Ky është…