​Daka paralajmëron ankesë në Kushtetuese për shkarkimin e saj

Ish-kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka paralajmëroi ankesë në Gjykatën Kushtetuese lidhur me shkarkimin e saj nga presidentja…

​Organizatat e të drejtave të njeriut paraqesin ankesë ndaj grupit mercenar rus Wagner për krimet e kryera në Siri

Tri organizata për të drejtat e njeriut kanë paraqitur ankesa ndaj grupit paramilitar Wagner për torturat që i kanë bërë…

Moscertifikimi i disa deputetëve, VV dhe AAK dorëzojnë ankesë në Gjykatën Supreme

Gjatë së mërkurës Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) do të dorëzojnë ankesë në Gjykatën Supreme ndaj…

​Theu heshtjen zgjedhore, VV dërgon ankesë në PZAP për Rakiqin

Në mëngjesin e sotëm, kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq pasi votimit për kryetar të komunës së Mitrovicës ka thyer…