​Apeli refuzon ankesat për hedhje të aktakuzës në rastin e vrasjes së Ivanoviqit

Gjykata e Apelit e Kosovës, i ka refuzuar si të pa bazuara ankesat e avokatëve mbrojtës, për hedhje të aktakuzës…

​Trusti mban të fshehur numrin e ankesave nga qytetarët për rastin e 10%-shit

Ani pse dje ka përfunduar afati i fundit për të aplikuar për tërheqjen e 10 për qind të Trustit, ende…

Konsumatorët bien pre e praktikave të pa drejta të bizneseve, institucionet nuk trajtuan as gjysmën e ankesave

Sfidues mbetet mbrojtja e të drejtave të konsumatorëve në Kosovë, të cilët në vazhdimësi përballen me pa siguri në produktet…

Supremja refuzon ankesat e partive jo serbe dhe Vetëvendosjes

Gjykata Supreme ka refuzuar ankesat e partive politike jo serbe dhe Vetëvendosjes. Kështu ka njoftuar Gjykata Supreme nëpërmjet një komunikate…

PZAP sot vendos për ankesat e subjekteve politike që nuk u certifikuan nga KQZ

Sot do të merret vendimi lidhur me ankesat e subjekteve politike të cilat nuk u certifikuan nga Komisioni Qendror Zgjedhor…

PZAP vendos nesër për ankesat e partive për moscertifikim të kandidatëve

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka bërë të ditur se nesër do të dalë me vendimin lidhur me ankesat…

​Sot merret vendimi për ankesat rreth verifikimit të votuesve jashtë Kosovës

Gjatë ditës së sotme pritet të merre vendimi rreth ankesës së Lëvizjes Vetëvendosje dhe organizatës “Germin” për vendimin e Komisionit…

​Asnjë ankesë për zgjedhjet në Podujevë e Mitrovicë të Veriut në PZAP

Partitë politike pjesëmarrëse në zgjedhjet e së dielës për kryetar të komunës së Podujevës dhe asaj të Mitrovicës Veriore, nuk…