Fundoset anija e mallrave me 14 persona në Greqi

Një marinar i anijes së mallrave ‘Raptor’ që u fundos në ishullin Lesvos në Egjeun Lindor herët të dielën u…

Anija e miliarderit izraelit sulmohet me dron në Oqeanin Indian

Anija e kontejnerëve CMA CGM Symi në pronësi të një miliarderi izraelit u sulmua nga një dron në Oqeanin Indian,…

Burri mbijetoi 60 orë në anijen e mbytur: Shihni si u shpëtua dhe si e gjetën

Ka kaluar saktësisht një dekadë që kur Harrison Okene i mbijetoi makthit të tij më të keq, kur varka e…

41 emigrantë vdiqën nga përmbytja e anijes në jug të Italisë

Të paktën 41 emigrantë vdiqën si pasojë e përmbytjes së një anijeje në jug të Italisë, thanë mediat lokale të…

​Rreth 30 të zhdukur pasi dy anije u mbytën në Lampedusa

Rreth 30 persona u raportuan të zhdukur herët të dielën pasi dy anije u mbytën gjatë natës në ishullin italian…