Shorti i Kupës së Botës prodhon përballje amerikano-angleze

Momentalisht është duke u mbajtur ceremonia e hedhjes së shortit të Kupës së Botës, ku kemi mësuar grupet dhe disa…

Fishkëllehet nga tifozët anglezë, Kombëtarja e Anglisë në përkrahje të Maguire

Ylli i Tottenhamit, Harry Kane, ishte njëri nga lojtarët e Kombëtares së Anglisë i cili dënoi tifozët vendas për fishkëllimat…

Anglia shënon fitore kundër Zvicrës

Kombëtarja e Anglisë ka shënuar sot fitore si vendase në stadiumin “Wembley”, ku e ka mposhtur Zvicrën. Pas 90’ minutave…

Anglia kalon në epërsi kundër Zvicrës

Kombëtarja e Anglisë ka arritur të kalojë për herë të parë në epërsi në ndeshjen kundër Zvicrës. “Tre Luanët” kanë…

Mbyllet pjesa e parë, ja rezultati mes Anglisë e Zvicrës

Ka përfunduar pjesa e parë në stadiumin “Wembley” në miqësoren mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj të Zvicrës. Pas 45’…

Shaqiri e Xhaka kundër Kane e Mount, ja formacionet zyrtare të Anglisë dhe Zvicrës

Sot me fillim nga ora 18:30 në stadiumin “Wembley” do të zhvillohet ndeshja miqësore mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj…

Southgate publikon listën e lojtarëve të grumbulluar për miqësoret e marsit, mungojnë Sancho dhe Rashford

Marcus Rashford nuk është ftuar nga trajneri Garreth Southgate në grumbullimin e Kombëtares së Anglisë për ndeshjet miqësore gjatë muajit…

Njofton Federata e Anglisë: Me Rusinë nuk luajmë futboll për një kohë të pacaktuar

Anglia nuk do të luajë me Rusinë në asnjë ndeshje futbolli ndërkombëtar për një kohë të pacaktuar. Organi drejtues i…

Erërat e forta “pushtojnë” Anglinë, një burrë vdes pasi mbeturinat i godasin xhamin e furgonit

Një burrë ka vdekur pasi furgoni me të cilin po udhëtonte u godit nga mbeturinat që “u hodhën” në ajër…

BM përballet me mungesa të stafit spitalor

Në të gjithë verilindjen e Anglisë dhe Yorkshire ka patur një mungesë të stafit shëndetësor për shkak të Covid-19, e…