Interi mposht Porton, City ndalet me barazim nga Leipzigu

Dy ndeshjet e radhës në Ligën e Kampionëve kanë dhuruar një fitore dhe një barazim, të vlefshme për ndeshjet e…

Bersant Celina rikthehet në Angli

Skuadra e Championshipit anglez, Stoke City e ka konfirmuar transferimin e yllit kosovar, Bersant Celina në formë huazimi nga Dijoni.…

Katër fëmijë të tjerë vdesin në Angli nga Strep A

Katër fëmijë të tjerë në Angli kanë vdekur nga virusi invaziv Strep A , kanë zbuluar të dhënat e reja.…

Gakpo arrin në Angli për testet mjekësore te Liverpooli

Cody Gakpo ka arritur në Angli për të përfunduar testet mjekësore te Liverpooli, në prag të transferimit te gjiganti anglez,…

Stuhia e borës godet SHBA

Temperatura të ulëta janë parashikuar nga Jugu  deri në lindje, në Europën Veriore bora paralizon qarkullimin. Një pjesë e Shteteve…

Angli 3-0 Senegal, notat e lojtarëve

Do të jetë Anglia kundërshtari i Francës në çerekfinalet të Kampionatit Botëror pasi skuadra e trajneri Gareth Southgate ka triumfuar…

Anglia shkon në pushim me epërsi të dyfishtë ndaj Senegalit

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kampionatit Botëror ndërmjet Anglisë dhe Senegalit e cila po zhvillohet në stadiumin…

​Zhbllokohet rezultati në ndeshjen Angli-Senegal

Ka ndryshuar tashmë rezultati në ballafaqimin ndërmjet Anglisë dhe Senegalit që po luftojnë për një vend në çerekfinale të Kampionatit…

​Nis ballafaqimi Angli-Senegal

Njëra kombëtare ndërmjet asaj të Anglisë apo Senegalit do të jenë kundërshtare të Francës në çerekfinale të Kampionatit Botëror që…

“Shumë sakrificë”: Adele qëndron e heshtur gjatë ndeshjeve në Angli

Adele nuk do të bëjë tifo për Anglinë në Kupën e Botës, pasi ajo dëshiron të mbrojë zërin e saj,…