Ristuccia: Gjithçka që lidhet me sigurinë në Kosovë, duhet koordinuar me KFOR-in

Komandanti i misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, Angelo Ristuccia, ka thënë të martën se gjithçka që lidhet me sigurinë…

Komandanti i KFOR-it vizitë në Bruksel, flet për situatën në veri të Kosovës

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, ka qëndruar në Bruksel dhe ka zhvilluar takime të nivelit të lartë në…

Lajçak takoi komandantin e KFOR-it në Kosovë

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se ka takuar komandantin e KFOR-it në…

Ministri i Mbrojtjes priti në takim komandantin e KFOR-it

Ministri i ri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, ka pritur në takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia. Duke diskutuar…

Situata në veri bën bashkë komandantin e KFOR-it, shefin e EULEX-it dhe drejtorin e Policisë

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia, ka zhvilluar takim me shefin e EULEX-it, Pietro Barbano dhe drejtorin e Policisë së…

KFOR-i rinovon bashkëpunimin me FSK-në

Komandanti i KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia sot ka takuar ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehajn. KFOR-i ka bërë të ditur se…

Komandanti i KFOR-it: Disa protestues qëllimisht e kanë nxitur turmën në Zveçan

Komandanti i KFOR-it, Gjeneral Major Angelo Michele Ristuccia, ka folur për protestat e serbëve në veri të Kosovës. Ai ka…

Kurti – komandantit të KFOR-it: Objektet e komunës janë pronë e Republikës

Kryeministri Kurti Albin Kurti i ka thënë të premten komandantit të KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia se kryetarët e komunave, të…

​Komandanti i KFOR-it në Tiranë, takohet me Peleshin dhe Kingjin

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia ka qëndruar në Shqipëri për t’u takuar me ministrin e Mbrojtjes, Niko Peleshi…

​Komandanti i KFOR-it priti në takim një delegacion të Senatit të Francës

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo michele Ristuccia, ka pritur sot (e premte) në takim një delegacion të Senatit francez, të…