​Genova po mendon shkarkimin e Shevchenkos

Si futbollist ka bërë historinë në kampionatin italian, por si trajner nuk po i ecën. Andriy Shevchenko është duke kaluar…

Shevchenko në listën e Abramovich për detyrën e trajnerit te Chelsea

Tekniku nga Ukraina mund të rikthehet në “Stamford Bridge”. Andriy Shevchenko është duke u konsideruar nga krerët e Chelseat si…

Shevchenko parashikon luftën për titull në Serie-A

  Ish-sulmuesi i Milanit dhe Ukrahinës, Andriy Shevchenko ka folur rreth edicionit të ri garues të futbollit në Itali, Serie-A. Duke…