Pirlo gati për aventurën e re

Edhe pse ishte një futbollist i madh, Andrea Pirlo mbahet mend si trajner nga fakti se Juventusi nën udhëheqjen e…

​Lëvizë Juventusi, Pirlo mund të shkarkohet në fundjavë

Andrea Pirlo duket se po i numëron ditët e fundit të tij si trajner i Juventusit pas rezultateve jo të…

​Fabio Paratici zbulon të ardhmen e Andrea Pirlos

Drejtori sportiv i Juventusit Fabio Paratici ka folur edhe njëherë për të ardhmen trajnerit Andrea Pirlo, pozita e të cilit…

Pirlo nuk e fton Ronaldon për ndeshjen me Atalantan

Cristiano Ronaldo nuk është përfshirë në skuadrën e Juventusit për përballjen e nesërme me Atalantan, njoftoi trajneri Andrea Pirlo. “Ne…

​Thuram: Mos prisni më shumë nga Andrea Pirlo

Lilian Thuram këmbëngul se kritikat për trajnerin e Juventusit Andrea Pirlo janë qesharake sepse, sipas tij, nuk mund të presësh…

Pirlo para ndeshjes me Napolin: Skuadrën e kam prapa meje, Dybala është gati

Trajneri i Juventusit Andrea Pirlo ka deklaruar se sulmuesi Paulo Dybala është në dispozicion për ndeshjen e rëndësishme kundër Napolit…

Andrea Pirlo pritet të shkarkohet nga Juventusi dhe ky është emri që mund ta zëvendësojë

Sipas “La Gazzetta dello Sport” Andrea Pirlo do të shkarkohet nëse Juventusi humb kundër Torinos dhe Napolit. “Zonja e Vjetër”…

​A ka mbaruar lufta për titull pas humbjes nga Benevento? Përgjigjet Andrea Pirlo

Andrea Pirlo pranon se ishte një ditë e keqe në çdo aspekt në humbjen në shtëpi ndaj Benevento, por ai…

Pirlo paralajmëron Interin: Ne jemi aty dhe duam ta fitojmë titullin

Përkundër se momentalisht skuadra e tij ka mbetur 10 pikë prapa Interit në renditjen tabelare, trajneri i Juventusit Andrea Pirlo…

Juventusi e ka humbur epitetin e liderit, ndalet edhe nga Verona

Vetëm një pikë për Juventusin në ballafaqimin e xhiros së 24 të Serie-A me Veronan, ndeshje kjo e cila u…