​Hoti: Serbia ende nuk ka hequr dorë nga mendja e saj kriminale

Kreu i Komisionit Qeveritar për Personat të Zhdukur, Andin Hoti, deklaroi se Serbia nuk ka hequr dorë nga mendja e…

​Djali i Ukshin Hotit: Kidnapuesit e babit jo vetëm që janë të lirë por kanë edhe poste publike në Serbi

Në shënimin e 23-vjetorit të zhdukjes së veprimtarit të Lëvizjes Kombëtare, Ukshin Hoti, shtëpinë muze të tij në Krushë të…

​I biri i Ukshin Hotit: Më kërkuan 400 mijë euro për të ma dorëzuar të gjallë babain

Andin Hoti, i biri i veprimtarit të shquar ende të zhdukur, Ukshin Hoti, deklaroi se grupe kriminale në Serbi tentojnë…

​Hoti: Këto ditë do të fillojnë gërmimet në një lokacion në Serbi

Kryetari i Komisionit Qeveritar për Persona të Pagjetur, Andin Hoti ka bërë të ditur se këto ditë në Serbi do…

​Kandiq nuk “mirëpritet” nga shoqatat e të pagjeturve në Kosovë

Përfaqësues të shoqatave të të pagjeturve nuk kanë dashur të dëgjojnë fjalimin e aktivistes serbe Natasha Kandiq. Ata janë larguar…

Andin Hoti: Masakra në Reçak tregon fytyrën e vërtetë të Serbisë

Kryetari i delegacionit të Kosovës për bisedime për persona të zhdukur Andin Hoti deklaroi sot se masakra e kryer nga…

Hoti: Serbia po bën lojë me çështjen e të zhdukurve

Kryetari i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë për çështjen e personave të zhdukur, Andin Hoti deklaroi se Bashkimi…

Kurti: Masakra në Rezallë, dëshmi e gjenocidit që Serbia ka kryer në Kosovë

Më shumë se dy dekada familjarët kanë derdhur lot mbi varre të zbrazura. Larg vendlindjes së tyre, të masakruar, shumë…

Kthimi i eshtrave të Ukshin Hotit, Andin Hoti thotë se është lajm i rremë

Andin Hoti, i biri i veprimtarit të zhdukur të çështjes kombëtare Ukshin Hoti ka demantuar mediat që kanë raportuar kinse…

Andin Hoti flet për çështjen e hapjes së arkivave dhe tregon çka kërkoi në Bruksel

Kryetari i delegacionit të Kosovës për bisedime për çështjen e personave të zhdukur, Andin Hoti thotë se pala kosovare e…