Ancelotti jep dritën jeshile, pritet transferimi i madh i Real Madridit

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti thuhet se ka miratuar idenë që klubi të nis punën për nënshkrimin e Raheem…

E ardhmja e Leaos, Ancelotti telefonon Maldinin

Rafael Leao thuhet se iu ofrua Real Madridit nga agjenti i tij, por Carlo Ancelotti personalisht thuhet se e siguroi…

Klopp i kundërpërgjigjet Ancelottit, ky është formacioni zyrtarë i Liverpoolit

Sonte me fillim nga ora 21:00 stadiumi “Stade de France” do të jetë nikoqir i super përballjes mes Real Madridit…

Mësohet arsyeja pse Ancelotti publikoi formacionin zyrtarë dy orë para finales së Ligës së Kampionëve

Tanimë ka mbetur vetëm gjiganti anglez Liverpool të publikojë formacionin zyrtarë, pasi që rivali i tyre, Real Madridi, e ka…

Spekulimet po qarkullojnë se Ancelotti ka vendosur për formacionin ndaj Liverpoolit, ja si duket

Carlo Ancelotti pa skuadrën e tij Real Madridin të përfundonte sezonin e tyre në La Liga me një barazim 0:0…

​Lajme të mira për Ancelottin para finales së Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Real Madridit, David Alaba do të jetë i gatshëm për finalen e Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit më…

Ancelotti e konfirmon, ja ku do të shtrihet e ardhmja e Hazard

Trajneri italian Carlo Ancelotti përmes një interviste e ka konfirmuar të ardhmen e anësorit belg Eden Hazard. Hazard kaloi te…

Finalja kundër Liverpoolit, Ancelotti zbulon formacionin që do ta përdorë

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, para finales së Ligës së Kampionëve, ka zbuluar se çfarë formacioni do të përdorë…

Ancelotti: Këtu mjafton një shkëndijë dhe këtë e di PSG-ja

Real Madridi është në finalen e Ligës së Kampionëve pas një rikthimi të jashtëzakonshëm kundër Manchester Cityt. “Los Blancos” e…

Pas titullit në La Liga e pyesin për Mbappen, ja përgjigja e Ancelottit

Gjiganti spanjoll Real Madrid ka fituar titullin e 35 në histori të La Ligas, pasi që u shpall sot kampion…