Von Cramon flet pas liturgjisë në kishën serbe dhe përplasjes Kurti-Bërnabiç

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Viola von Cramon, komentoi ekskluzivisht për KosovaPress liturgjinë e djeshme fetare nga klerikët serbë…

Kurti përplaset me Brnabiçin: Nismat rajonale po pengohen nga Serbia

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka bërë të ditur se në Samitin e sotëm të liderëve të Ballkanit Perëndimor, të…

Kamberi përplaset me Bërnabiq: Pse nuk po i përmend varrezat masive në Serbi

Deputeti shqiptar, Shaip Kamberi është përplasur me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq, gjatë seancës së sotme të Parlamentit të Serbisë, në…

Kuvendi serb miraton qeverinë e re të Brnabiç: Nuk heqim dorë nga Asociacioni

Parlamenti i Serbisë, me 227 vota pro dhe 5 kundër votoi qeverinë e re të kryeministres, Ana Brnabiç, e cila…
error: