Haradinaj pas kthimit nga ShBA: Qeveria Kurti rrezikon interesin nacional

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur mbledhjes e radhës të kryesisë së saj. Në një njoftim në profilin e…

62 vjet nga transmetimi i parë drejtpërdrejt televiziv në Amerikë

62 vjet më parë ishte bërë transmetimi i parë drejtpërdrejt televiziv në Amerikë. Pra, më 25 janar 1961, miliona amerikanë…

Botërori “Katar 2022”/Holanda në çerekfinale, eliminon Amerikën

Ka përfunduar përballja tejet interesante mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Amerikës, ku kjo e fundit përshëndetet me Kampionatin…

Amerika gjen golin, rikthehet në lojë kundër Holandës – video

Amerikanët kanë arritur ta gjejnë golin e parë të ndeshjes kundër Holandës. Kombëtarja e Amerikës ka arritur ta ngushtojë epërsinë…

Goli i Blind kundër Amerikës – video

Momentalisht ka përfunduar pjesa e parë në përballjen mes Holandës e Amerikës, ku kjo e fundit gjendet në disavantazh prej…

Pjesa e parë: Holanda në epërsi kundër Amerikës

Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Armerikës. Pas 45’ minutave…

Bie goli i parë mes Holandës e Amerikës – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Amerikës. Holanda ka arritur të…

Fillon ndeshja mes Holandës dhe Amerikës

Tanimë ka filluar të zhvillohet minuta e parë e përballjes tejet interesante mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Amerikës.…

Grupi B: Amerika eliminon Iranin, Anglia në 1/8-ën e finales

Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e fundit të programit të sotëm të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku kemi mësuar kombëtaret…

Pjesa e parë: Amerika në epërsi kundër Iranit, pa gola mes Uellsit e Anglisë

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në kuadër të Grupit B të Kampionatit Botëror…