Ambasadori gjerman reagon për dështimet e mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit

Dështimet e mbledhjeve të Kryesisë së Kuvendit të Kosovës për të caktuar seancat plenare kanë nxitur reagimin e ambasadorit Gjermanisë…

Liberalizimi i vizave, mbledhja e Komisionit ku po merr pjesë ambasadori gjerman i mbyllur për medie

Ka nisur mbledhja e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë me ambasadorin e Gjermanisë Jörn Rohde. Në këtë mbledhje…

Arsim Gërxhaliu dekorohet me çmimin “Kryqi i Nderit të Argjendtë”

Doktori, njëherit drejtori i Institutit të Mjekësisë Ligjore, Arsim Gërxhaliu është dekoruar me çmimin “Kryqi i Nderit të Argjendtë”. Me…