​De Riu: Jemi të interesuar që të rrisim praninë e muzikës italiane në Kosovë

Këngëtari italian, Alessandro Mahmoud do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Para nisjes së natës së…

​Këngëtari italian sonte në Sunny Hill, De Riu: Synojmë të shfaqim një imazh që i përshtatet Kosovës

Këngëtari italian, Alessandro Mahmood do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Ai në një konferencë për…

​Redukto, riciklo, ripërdor: dizajni italian i qëndrueshëm në ekspozitë në Prishtinë

Duke u siguruar që mbetjet të kthehen sërish në lëndë të parë. Vendosja e riciklimit dhe ripërdorimit në bazë të…

Sveçla takoi ambasadorin italian: Të gjitha institucionet vartëse të MPB-së janë ndihmuar nga Italia

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka takuar sot ambasadorin e Italisë në Kosovë, Antonello De Riu, shefin e…

Ministri Murati pret në takim Ambasadorin Italian De Riu

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka pritur në takim ambasadorin e ri të Italisë në Kosovë Antonello…

Ambasadori italian kujton 22 vjetorin e intervenimit të NATO-së në Kosovë

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka kujtuar intervenimin e NATO-së në Kosovë në qershorin e 1999-ës. Orlando në…

Ministrja Haxhiu takon ambasadorin Orlando, flasin për luftimin e krimit dhe korrupsionit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka pritur në takim ambasadorin italian, Nicola Orlando, me të cilin diskutuan rreth prioriteteve të…

Ministri Sveçla priti në takim ambasadorin italian

Ministri Punëve të Brendshme,  Xhelal Sveçla, priti në takim ambasadorin e Italisë në Republikën e Kosovës, Nicola Orlando dhe atasheun…

Ambasadori italian viziton lojtarin Ilija Iviç

Flamurtari i Prishtinës ka pasur sot një mysafir special në ‘Xhemail Ibishi’. Aty gjatë ditës ka qëndruar ambasadori italian Nicola…