Kurti për lirimin e ambasadorëve: Qeverisjet e kaluara kanë mbingarkuar Shërbimin e Jashtëm me diplomatë politikë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar rreth largimit të ambasadorëve dhe tërheqjes së misionit diplomatik. Kurti falënderon ambasadorët për…

Hoxhaj për largimin e ambasadorëve: Veprime të tilla kamikaze e dëmtojnë imazhin e Kosovës në botë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj ka reaguar për lirimin nga detyra të…

Hoti: Ambasadorët janë zë i fuqishëm i Kosovës në botë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një video konferencë me ambasadorët e Kosovës, të cilët…

Kurti, letër ambasadorëve: Na ndihmoni, jemi në gjendje të rëndë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti iu është drejtuar ambasadorëve të akredituar në Kosovë me një letër të hapur ku…

Apostolova, Barisiç dhe Heldt shënojnë kalimin e presidencës së BE-së nga Kroacia te Gjermania

Sot do të zhvillohet një event online për të shënuar kalimin nga Kroacia tek Gjermania të Presidencës së Këshillit të…
error: